Konkurs recytatorski „BARWNI BOHATEROWIE JANA BRZECHWY”- rozstrzygnięty

Wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego „Barwni bohaterowie Jana Brzechwy” oraz nauczycielom i rodzicom składamy gorące podziękowania za udział w konkursie.

W tym roku przypada 45 rocznica śmierci Jana Brzechwy nazywanego „profesorem serdecznego uśmiechu”. Jan Brzechwa to poeta, który fascynuje dzieci i młodzież. Spontaniczny odbiór wierszy tego poety oraz ich wielka przez dzieci poczytność i znajomość sprawiły, że zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ogółem w konkursie wzięło udział 45 uczniów z 6 szkół podstawowych z Białej Podlaskiej. Dwie osoby nie zgłosiły się na konkurs. Przebieg konkursu był dwustopniowy. I etap odbywał się w szkołach i miał charakter eliminacji klasowych, w trakcie których do II etapu wyłoniono po jednym uczniu z danej klasy. II etap ma miejsce w Bibliotece Pedagogicznej dnia 12 maja 2011 r.

LAUREACI  KONKURSU

I miejsce –  Klara Petruk, klasa II b - Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej - 60 pkt.

II miejsce -  Kinga Chybowska , klasa I a - Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej- 57 pkt.

II miejsce -  Sara Dobryńczuk, klasa III b- Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej- 57 pkt.

III miejsce -  Kinga Ibiańska, klasa II a- Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej -54 pkt.

III miejsce – Mateusz Kasprowicz, klasa II b- Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej -54 pkt.

Wyróżnienia:

Konrad Grzegórski, klasa III d - Szkoła Podstawowa nr 5 w Białej Podlaskiej - 51 pkt.

Michalina Płandowska, klasa I c - Szkoła Podstawowa nr 5 w Białej Podlaskiej - 51 pkt.

Wiktor Oczkowski, klasa I b- Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej - 51 pkt.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy - podziękowania za udział w konkursie.
Uroczystość uświetniła swoim występem grupa dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 16 im. Jana Brzechwy w Białej Podlaskiej pod opieką Pani Iwony Czajki i Pani Beaty Parchomiuk.
Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem sponsorów: PSS "Społem" w Białej Podlaskiej i Hurtowni "MONITEX" w Białej Podlaskiej.
Jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do dalszej współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Białej Podlaskiej.

Rk 2018