Wykład „Ewolucja praw i wolności dziecka w myśli filozoficznej, pedagogicznej i prawnej”

PDF Drukuj Email
4034 odslon

Z okazji przypadającej w bieżącym roku 20 rocznicy podpisania przez Polskę Konwencji o Prawach Dziecka, dnia 9 maja 2011 roku miał miejsce w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej wykład Pani dr Renaty Matysiuk pracownika Katedry Pedagogiki Społecznej i Praw Człowieka w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Siedlcach na temat „Ewolucja praw i wolności dziecka w myśli filozoficznej, pedagogicznej i prawnej”.

Wykład był inauguracją VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam- wchodzę”. Prowadząca przybliżyła słuchaczom rozwój myśli o prawach dziecka od starożytności do współczesności, poglądy pedagogów na temat dziecka i ochrony jego praw. Omówiła akty prawne regulujące prawa dziecka.
W spotkaniu brała udział liczna grupa studentów z Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, nauczyciele bibliotekarze oraz inne osoby zainteresowane ochroną praw dziecka. Prezentowany temat spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.
Powyższym wykładem rozpoczynamy cykl spotkań dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów 
i rodziców, który planujemy zakończyć konferencją.

 
free pokereverest poker revie

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.