Spotkania z noblistami dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Spotkania bywają różne, lecz te ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku zawsze nas cieszą.

Chyba dlatego, że są oni  ciągle rządni wiedzy, ciekawi świata i ludzi. Przy tym sami mają tak wiele do powiedzenia. Spotykamy się od kilku lat, ostatnie spotkanie miało miejsce 30 maja bieżącego roku.  Tym razem okazją była wystawa pt. Maria Skłodowska-Curie : kobieta, która zmieniła dzieje nauki, zorganizowana w naszej bibliotece w związku z ogłoszeniem roku 2011 r., rokiem zasłużonej noblistki. Dorota Bojarczuk-Dziurda, odpowiedzialna za kontakty Z UTW,  zaprezentowała film dokumentalny z cyklu „Polscy nobliści” oraz przybliżyła postać Marii Skłodowskiej-Curie. Była ona kobietą nieprzeciętnie zdolną, z uporem dążącą do celu, nagradzaną i docenioną jeszcze za życia, zarówno w swoich dwóch ojczyznach (Polsce i Francji), jak i na całym świecie. Następnie Agnieszka Żarnowska pokazała gościom naszą wystawę. Znalazły się na niej książki i inne materiały pochodzące z naszych zbiorów, przeznaczone dla czytelników w różnym wieku. Wyeksponowałyśmy również ilustracje dotyczące życia i pracy uczonej oraz obchodów roku jej poświęconego. W miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i ciasteczkach, podzieliliśmy się wrażeniami i umówiliśmy się na następne spotkanie jesienią. Rozstaliśmy się z pieśnią na ustach!

Konkursy przedmiotowe 2018/2019