Święty Mikołaj czyta dzieciom w bibliotece

W dniu 5 grudnia 2016 r. w naszej bibliotece odbyło się siódme już spotkanie „Święty Mikołaj czyta dzieciom”. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy III d ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej.

Święty Mikołaj, czytał, a żegnając się z dziećmi zostawił im prezent – niespodziankę. Spotkanie z dziećmi miało na celu wzbudzenie w nich potrzeby kontaktu ze słowem czytanym, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz zaszczepienie bakcyla częstego, przyjemnego obcowania z czytanym tekstem. Po każdym wysłuchanym fragmencie tekstu dzieci odpowiadały na pytania, uczyły się zatem słuchać ze zrozumieniem, ale też za prawidłową odpowiedź dostawały drobne upominki.

image1 image1
image2 image2