Beksińscy w Bibliotece Pedagogicznej

Styczeń dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczących w spotkaniach z cyklu Biografie w książce i filmie, upłynął na zapoznaniu się z życiem i twórczością Zdzisława Beksińskiego - jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich malarzy.

Wykorzystując fragmenty filmów dokumentalnych i fabularnych, własne zbiory (książki, czasopisma) oraz prezentację multimedialną  poznaliśmy artystę wszechstronnego, który parał się rzeźbią, grafiką, rysunkiem, rejestrował dźwięk i obraz a także – fotografował. Wśród licznych odbiorców spotykamy skrajne opinie. Dla jednych twórczość Beksińskiego jest wyrazem geniuszu, dla innych przejawem kiczu i brzydoty.
3 styczna 2017 r. gościliśmy słuchaczy UTW przy Państwowej Szkole Wyższej, a  30 stycznia z UTW przy Akademii Wychowania Fizycznego. Frekwencja na medal i mnóstwo wrażeń do dyskusji.

image1 image1
image2 image2