Ty (Dzień) Bezpiecznego Internetu w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzić będziemy 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również, jako formę twórczej rozrywki.

W dniach od 3 do 10 lutego 2017r. Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej zaprasza nauczycieli i uczniów na zajęcia związane z „Bezpiecznym Internetem”.

Szkoły podstawowe:
klasy I-III - Jak mądrze i bezpiecznie korzystać z informacji w Internecie?
Klasy IV-VI - Moje bezpieczeństwo i prywatność w sieci.

Gimnazja:
Z dystansem do informacji wyszukanych w Internecie.
Jestem bezpieczny w sieci.
Czego się boimy? – manipulacja w mediach.
Moje surfowanie w Internecie – czy to już uzależnienie?

Szkoły ponadgimnazjalne:
Rynek mediów (informacja, reklama, polityka medialna, etyka w mediach).
Krytyczny odbiór informacji.Bezpieczeństwo komunikacji i pracy w Internecie.
Uzależnienia i higiena korzystania z mediów.
Ochrona prywatności i wizerunku w sieci.

DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2017 jest Facebook.

Więcej o DBI

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Rok 2017

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Copyright © 2017 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.