Przedszkolaki w świecie wartości

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele bibliotekarze z Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej realizują z dziećmi z bialskich przedszkoli cykl zajęć pt. Z dzieckiem w świat wartości.

W dniach 29 listopada i 29 grudnia 2016 r. odbyły się zajęcia nt. mądrości i samodyscypliny we wszystkich grupach w Przedszkolu Samorządowym nr 7, a w dniu 31.01.2017 r. dzieci poznały dzięki teatrzykowi Kamishibai Dobrze jest mieć przyjaciół oraz Szukając Marudka, takie wartości jak: przyjaźń i miłość. W lutym 2017 r. dzieci ze wszystkich grup z Przedszkola Samorządowego nr 15 i Przedszkola Samorządowego nr 11 poznały na czym polega odpowiedzialność. Także dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. Przyjaciół Kubusia Puchatka dowiedziały się co to znaczy być uczciwym i odpowiedzialnym. Wszystkie zajęcia prowadzimy w oparciu o wybrane wiersze czy książeczki, dostosowane do wieku dzieci, przeplatając je zabawami i ćwiczeniami. Poprzez tego typu zajęcia przybliżamy dzieciom wartości uniwersalne, jakimi powinny się kierować w życiu. Dzieci z dobrze rozwiniętym systemem wartości mają większe szanse na to, by wieść szczęśliwe i mądre życie.

image1 image1
image2 image2