Polecamy nauczycielom przedszkola

Emma Adbåge

Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę.

Wydawnictwo Zakamarki

Rok wydania: 2016

Sygnatura: Czytelnia 112422

Książka prezentuje proste zabawy związane z liczeniem - w pojedynkę i w grupie - z wykorzystaniem tego, co można znaleźć podczas spaceru, a więc szyszek, kamieni czy patyków oraz innych elementów ożywionej i nieożywionej przyrody i krajobrazu, które mamy wokół. Oprócz rozdziałów z matematycznymi zabawami na każdą porę roku, znajdziemy tu pomysłową prezentację liczb od 0 do 10, ale także przystępne wyjaśnienie podstawowych działań matematycznych; dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. (opis wydawcy)

Igor Buszkowski

Plastyczny świat. Dla małych i dużych przedszkolaków.

Wydawnictwo Harmonia

Rok wydania: 2016

Sygnatura: Czytelnia 112338

Książka składa się z 60 zabaw plastycznych o niskim, średnim i wysokim stopniu trudności, przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Do każdej propozycji zostały dołączone dodatkowe zadania, przeważnie w formie pytań. Materiały, które należy wykorzystać w pracach, są ogólnodostępne, więc zabawy można przeprowadzać z większą liczbą dzieci. Dzięki temu posłuży nauczycielom i pedagogom jako pomoc w pracy z najmłodszymi. (opis wydawcy)

Beata Guzowska

Ćwiczenia w pisaniu. Szlaczki 5 - 6 lat.

Wydawnictwo Literat

Sygnatura: 111762

Książka zawiera ćwiczenia przygotowujące do nauki pisania zalecane dla dzieci przygotowujących się do szkoły, wszystkich chcących udoskonalać swoje pismo i mających problemy z poprawnym kreśleniem liter. Zeszyty opracowała nauczycielka nauczania zintegrowanego z wieloletnim stażem. Dziecko, wykonując zadania zawarte w zeszytach, ćwiczy: koordynację wzrokowo-ruchową, analizę i syntezę wzrokową oraz słuchową i ruchową, sprawność manualną, koncentrację i pamięć. Strzałki umieszczone przy wzorcowych szlaczkach i literach pomagają mu kreślić litery w odpowiednim kierunku. Każdy zeszyt zawiera również wskazówki dla rodziców, jak pomóc dziecku w nauce pisania. (opis wydawcy)

Bogusław Michalec

Zgaduj - zgadula. Zbiór zagadek dla przedszkolaków.

Wydawnictwo: Aksjomat

Sygnatura: Czytelnia 111802

Zbiór interesujących i dobrze napisanych 200 zagadek słownych dla przedszkolaków. Książka w twardej oprawie, bogato zilustrowana (ilustracje barwne), papier kredowy, twarda oprawa – piękna książka prezentowa. (opis wydawcy)

Tamara Michałowska