Polecamy nowe programy multimedialne do przedszkola i klas I -III

Kajtek  : gotowy do szkoły I

Sygnatura: CD-R 2064

Program zawiera ponad 50 ćwiczeń w poznawanie liter i cyfr, czytanie, pisanie i liczenie. Zróżnicowanie poziomów trudności gier i ćwiczeń pozwala łatwo dopasować je do umiejętności dziecka. Program śledzi i zapamiętuje postępy, a nagradzając sukcesy motywuje do dalszych ćwiczeń. Program dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Kajtek  : gotowy do szkoły II

Sygnatura: CD-R 2063

Program zawiera ponad 50 ćwiczeń w uczących myśleć, rozpoznawać, podejmować decyzje. Zadania kształtują spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną. Zróżnicowanie poziomów trudności gier i ćwiczeń pozwala łatwo dopasować je do umiejętności dziecka. Program śledzi i zapamiętuje postępy, a nagradzając sukcesy motywuje do dalszych ćwiczeń. Program dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Kajtek  : gotowy do szkoły III

Sygnatura: CD-R 2065

Program zawiera ponad 30 zabaw w rozpoznawanie liter oraz czytanie i rozumienie wyrazów. Ćwiczenia uczą rozumieć słyszany i czytany tekst. Zróżnicowanie poziomów trudności gier i ćwiczeń pozwala łatwo dopasować je do umiejętności dziecka. Program śledzi i zapamiętuje postępy, a nagradzając sukcesy motywuje do dalszych ćwiczeń. Program dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Mała akademia - przedszkolak

Sygnatura: CD-R 2068

MAŁA AKADEMIA - PRZEDSZKOLAK - jest kolekcją 27 multimedialnych gier i łamigłówek logicznych rozwijających umiejętność sprawnego myślenia i podejmowania decyzji. Mała Akademia to miejsce, gdzie dzieci bawią się w swoim tempie, bez niepotrzebnego stresu, a efektem zabawy jest wydobycie i rozwój potencjału intelektualnego. Doświadczenia, wiedza oraz umiejętności zdobyte podczas zabawy mają wszechstronne zastosowanie i są niezbędne w rozwoju dzieci. Zadania zostały przygotowane specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Są to następujące multimedialne gry i łamigłówki: Zbiory, Ciężarówka, Garaże, Nutki na niebie, Podlewanie, Budowanie, Spadochrony, Szkicownik, Obrazki, Farby, Zajezdnia, Droga, Kostki, Wyścig, Kra lodowa, Droga do domu, Morska parada, Ocal ryby, Zabawa w chowanego, Tubki z farbą, Labirynt, Szkoła, Przystanek autobusowy, Tęcza, Wagoniki, Konstruowanie pociągów.

Program edukacyjny dla dzieci PROGRES

Sygnatura: CD-R 2071

Kierowany jest do uczniów w wieku 6-15 lat w celu podniesienia umiejętności szkolnych, zapobiegania deficytom, osiągania sukcesów, podnoszenia motywacji do zdobywania wiedzy w sposób szybki i trwały. Ćwiczenia i zadania są formą treningu, który wydobywa potencjał intelektualny dziecka i rozwija go wszechstronnie. Do opracowania programu wykorzystano techniki pracy terapeutycznej oparte na metodach: Metody Dobrego Startu, Sensorycznej Integracji Kinezjologii Edukacyjnej P. Dennisona, Metody 18 struktur Wyrazowych, Metody relaksacyjne i muzykoterapia. Zadania w Programie prowadzą do podniesienia poziomu: koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo -ruchowo-słuchowej, spostrzegawczości, różnicowania wzrokowego i słuchowego, analizy i syntezy wzrokowo-słuchowej, procesów logicznego myślenia, szybkości reakcji na bodźce, procesów pamięciowych, czytania, pisania, liczenia - myślenia matematycznego, kształtowania wyobraźni, procesów językowych.

BIBLIOTEKA NIECZYNNA

Skontrum 2018