"Moda przemija, styl pozostaje" Coco Chanel

PDF Drukuj Email
1364 odslon

Kolejne wizyty słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PSW (21 lutego) oraz członków Klubu Seniora „Wola” (2 marca) upłynęły na zapoznaniu się z życiem i twórczością Coco Chanel - francuskiej projektantki mody. Spotkania te odbywają się w ramach kształcenia ustawicznego dorosłych, prowadzonego przez nauczycieli bibliotekarzy naszej placówki w cyklu Biografie w książce i filmie.

Chanel, która od 1915 roku rewolucjonizowała damską modę, stała się na sześć dziesięcioleci ikoną paryskiej haute couture. Stworzyła markę rozpoznawalną dzisiaj na całym świecie, a jej wskazówki dotyczące mody i stylu są wręcz nieśmiertelne. Starałyśmy się pokazać kobietę pełną pasji, uroku, wdzięku i determinacji, która odniosła sukces, sławę i majątek. Jednocześnie samotną i niespełnioną, jako kobieta.

Aby wprowadzić słuchaczy w temat mody przedstawiłyśmy własną prezentację multimedialną I co ja włożę?  - historia ubioru i mody. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z naszymi zbiorami (książki, filmy) dotyczącymi samej Coco Chanel oraz mody.

W końcowej części obu spotkań rozwinęła się szeroka dyskusja o trendach w modzie dawniej i dziś. Niektóre z pań miały naszyjniki z pereł i stroje inspirowane stylem Chanel, nad uczestnikami unosiła się lekka nutka Chanel nr 5.

image1
image1 image1
image2
image2 image2
image3
image3 image3
image4
image4 image4
image5
image5 image5
image6
image6 image6

 
free pokereverest poker revie

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.