"Moda przemija, styl pozostaje" Coco Chanel

Kolejne wizyty słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PSW (21 lutego) oraz członków Klubu Seniora „Wola” (2 marca) upłynęły na zapoznaniu się z życiem i twórczością Coco Chanel - francuskiej projektantki mody. Spotkania te odbywają się w ramach kształcenia ustawicznego dorosłych, prowadzonego przez nauczycieli bibliotekarzy naszej placówki w cyklu Biografie w książce i filmie.

Chanel, która od 1915 roku rewolucjonizowała damską modę, stała się na sześć dziesięcioleci ikoną paryskiej haute couture. Stworzyła markę rozpoznawalną dzisiaj na całym świecie, a jej wskazówki dotyczące mody i stylu są wręcz nieśmiertelne. Starałyśmy się pokazać kobietę pełną pasji, uroku, wdzięku i determinacji, która odniosła sukces, sławę i majątek. Jednocześnie samotną i niespełnioną, jako kobieta.

Aby wprowadzić słuchaczy w temat mody przedstawiłyśmy własną prezentację multimedialną I co ja włożę?  - historia ubioru i mody. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z naszymi zbiorami (książki, filmy) dotyczącymi samej Coco Chanel oraz mody.

W końcowej części obu spotkań rozwinęła się szeroka dyskusja o trendach w modzie dawniej i dziś. Niektóre z pań miały naszyjniki z pereł i stroje inspirowane stylem Chanel, nad uczestnikami unosiła się lekka nutka Chanel nr 5.

image1 image1
image2 image2