Polub książkę- relacja z warsztatów dla nauczycieli bibliotekarzy

24 lutego 2017 r. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej odbyły się warsztaty "Polub książkę"- Grafika i aplikacje internetowe w pracy nauczyciela bibliotekarza.

Warsztaty odbyły się w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego, która w roku szkolnym 2016/2017 związana jest z tematem Jak zachęcić uczniów do czytania książek?

Uczestnicy warsztatów pracowali w dwóch grupach, łącznie z warsztatów skorzystało 32 nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych. Prowadząca warsztaty pani Elżbieta Reniszak, konsultant ds. wdrażania nowych technologii LSCDN Oddział w Białej Podlaskiej zapoznała nauczycieli bibliotekarzy z zasadami pracy w programie  Paint.NET, służącym do edycji fotografii i grafiki cyfrowej. Następnie, każdy z uczestników poznając sposób pracy w Padlecie, miał możliwość utworzenia własnej wirtualnej tablicy.

Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem i zostały docenione przez uczestników. Poznane proste narzędzia i programy posłużą nauczycielom bibliotekarzom do promocji czytelnictwa w szkołach, będą pomocą i inspiracją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

image1 image1
image2 image2
image3 image3
image4 image4
image5 image5
image6 image6
image7 image7
image8 image8
image9 image9
image10 image10
image11 image11

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Rok 2017

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Copyright © 2017 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.