Polecamy nowości dla katechetów.

PDF Drukuj Email
1626 odslon

 

Laura Blanco, Silvia Carbonell

Jedna cnota na tydzień.

Wydawnictwo Salezjańskie

Rok wydania: 2011

Sygnatura: 113921

Książka przedstawia 52 wartości i cnoty, od odpowiedzialności po szczerość, jedną na każdy tydzień roku, zawsze w powiązaniu z codziennymi sytuacjami rodzinnymi, szkolnymi i społecznymi. Aby umożliwić jaśniejsze i radośniejsze zrozumienie, i pogłębienie wartości, proponuje się działalność dydaktyczną i zabawową (gry, piosenki, opowieści, przedstawienia, przepisy kulinarne, wycieczki, pogawędki itd.). Ta pełna pomysłów książka stanowi cenną pomoc dla rodziców, wychowawców w szkole, w ośrodkach wychowawczych, w katechezie itd.

 

 


Riccardo Davico

Jedno opowiadanie za drugim...

Wydawnictwo Salezjańskie

Rok wydania: 2003

Sygnatura: 113923

Dwadzieścia cztery opowiadania zawarte w tej książce podpowiadają wiele okazji do dialogu z dziećmi. Dialogu rodzącym się w świecie fantazji, bajki, w którym świat wyimaginowany przewyższa świat realistyczny, ale którego znaczenie łatwo można sprowadzić do wartości stanowiących prawdziwe bogactwo ludzkości.

 

 


Jezus prowadzi.

Elementarz Dziecka Bożego. Podręcznik metodyczny do religii dla klasy I szkoły podstawowej. 1

Wydawnictwo WAM - Księża Jezuici

Rok wydania: 2015

Sygnatura: 113873

Poradnik metodyczny zawiera: scenariusze lekcji religii z wykorzystaniem materiałów multimedialnych oraz teksty opowiadań biblijnych i literackich autorstwa Ewy Stadtmller. Specjalnie przygotowane do pakietu edukacyjnego płytę DVD z pomocami dydaktycznymi (krótkie filmy biblijne, prezentacje slajdów, nagrania piosenek, opowiadań itp.). Materiały można prezentować za pomocą tablicy interaktywnej lub rzutnika multimedialnego.

 

 


Ja też jestem chrześcijaninem. Elementarz do religii katolickiej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Rok wydania:cop. 2015

Sygnatura: 113947

Książka przeznaczona jest głównie dla dzieci i młodzieży z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną. Zawiera, przedstawione w formie obrazków, podstawowe informacje ważne dla chrześcijanina. Tekst jest pisany tak, jakby dziecko oglądające książkę, opowiadało dorosłemu o sobie, jako o dziecku Bożym. Pod każdym z obrazków znajduje się zwięzły podpis słowny oraz symboliczny. Wykorzystano symbole, które są najczęściej stosowane w pracy z dziećmi i młodzieżą z głębszą niepełnosprawnością intelektualną. Przed każdym działem znajdują się uwagi dla opiekuna mogące pomóc mu w wychowaniu religijnym swego podopiecznego i prowadzeniu z nim rozmów o tym, co ważne dla chrześcijanina.

 


Bruno Ferrero

Ale my mamy skrzydła.

Wydawnictwo Salezjańskie

Rok wydania: 2011

Sygnatura: 113915

Książka zawiera małe opowieści oraz refleksje i sentencje. Jest to coś w rodzaju pigułek mądrości, które pomagają zagłębić się w samym sobie.

 

 

 

 


Bruno Ferrero, Anna Peiretti

Kościół. Jak przedstawiać go dzieciom. Opowiadania.

Wydawnictwo Salezjańskie

Rok wydania: 2012

Sygnatura: 113916

Proste słowa i krótkie historyjki - ich zadaniem jest przedstawić i przybliżyć Kościół najmłodszym. Wielu dorosłych chrześcijan ma trudności z przekazaniem osobistego doświadczenia Kościoła. Akceptują Pana Jezusa, ale wobec Kościoła mają tysiące zastrzeżeń. A przecież dla chrześcijanina mówić o Kościele to mówić o własnej ojczyźnie, o swych przyjaciołach, o domu Bożym pośród ludzi. Dlatego bardzo ważne jest uczynić wszystko, co w naszej mocy, aby Kościół stał się dzieciom bliski.


Bruno Ferrero, Anna Peiretti

Pojednanie w opowiadaniach dla dzieci.

Wydawnictwo Salezjańskie

Rok wydania: 2014

Sygnatura: 113917

Książka zawiera szereg opowiadań, historii i refleksji na temat grzechu i przebaczenia chrześcijańskiego ułatwiające dziecku jego zrozumienie i znaczenie. Mogą być bardzo pożyteczne w katechezie o pojednaniu i przygotowaniu do pierwszej spowiedzi. Wyjaśniają sens grzechu jako zerwania jedności i wspólnoty, a jednocześnie zachęcają do zbliżenia się do przebaczającego Jezusa, który jest jedynym, kto może zmienić człowieka i odnowić jego sposób życia razem, życia we wspólnocie.

 


 

Bruno Ferrero, Anna Peiretti

Śmierć. Opowiadania dla dzieci.

Wydawnictwo Salezjańskie

Rok wydania: 2005

Sygnatura: 113920

Książeczka ta, prosta i kolorowa, napisana została dla wszystkich rodziców i wychowawców, którzy nie chcą zostawić swych dzieci samych wobec codziennego "zjawiska" śmierci.


Bruno Ferrero

365 krótkich opowiadań dla ducha.

Wydawnictwo Salezjańskie

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113914

365 krótkich opowiadań, historii i złotych myśli, które dotychczas były porozrzucane po różnych książkach, a teraz zebrane w jednym zbiorze. Są to malutkie pigułki mądrości. Ta książka nie jest po to, by połknąć ją całą na raz. Wystarczy jedna pigułka dziennie. Pozwólcie jej zagnieździć się w Waszym umyśle. Każda historia jest małą szkatułką: otwórzcie ją, zanurzcie w niej ręce, odkryjcie ziarno, które chowa w środku, czasem z upartą zazdrością, i pozwólcie, by zakiełkowało ono w Waszej duszy. Po wysłuchaniu historii nikt nie jest już tym, kim był. Bruno Ferrero - kapłan, salezjanin, pedagog religijny, autor książek edukacyjnych.

 

 


Bruno Ferrero

Zło i cierpienie. Dlaczego pytają dzieci

Wydawnictwo Salezjańskie

Rok wydania: 2009

Sygnatura: 113918

Czy Bóg jest niedobry? Pytania dzieci zawsze są bezpośrednie i bezlitosne. Jeżeli Jezus głosi Boga miłości, a jednak nadal istnieje tyle cierpienia, wszystko czego naucza katechizm? Każdego dnia w wiadomościach, w doświadczeniu osobistym, w milionach historii, cierpienia człowieka pozostają pozbawione znaczenia i wytłumaczenia. Co należy myśleć o Bogu, który tak chce, czy może zmienić? I co należy myśleć o Jezusie, który potrafi zmienić wodę w wino, ale nie potrafi przeszkodzić choć jednej wojnie? Ta książeczka pragnie pomóc rodzicom, nauczycielom i katechetom w prowadzeniu z najmłodszymi dialogu na temat trudnego problemu zła i cierpienia.


Księga cnót. Skarbnica słynnych opowieści o tematyce moralnej.

Wydawnictwo Salezjańskie

Rok wydania: 2009

Sygnatura: 113922

Odpowiedzialność. Odwaga. Współczucie. Uczciwość. Przyjaźń. Wytrwałość. Wiara. Każdy uznaje te wartości jako priorytetowe cechy dobrego charakteru. Aby nasze dzieci mogły je rozwijać, musimy wskazać im przykłady ilustrujące, czym jest dobro i zło. Najlepszym źródłem takich przykładów są wielkie dzieła literackie i wzorce zaczerpnięte z historii. W "Księdze Cnót", pouczającej i inspirującej antologii, William J. Bennett zebrał setki historii, które pomogą dzieciom, młodzieży, zrozumieć świat i rozwijać charakter - zaś dorosłym - pomogą uczyć i wychowywać ich pociechy. Historie zaczerpnięte z różnych źródeł: - od Biblii po historię Ameryki, od greckiej mitologii po angielską poezję, od baśni po współczesną prozę - stanowią kopalnię wiedzy moralnej, rzetelny drogowskaz, który pomoże zakorzenić nasze dzieci i nas samych w naszej kulturze, historii i tradycjach, będących źródłem ideałów, którymi chcemy się kierować w naszym życiu. Rozszerzona o pouczające wstępy i uwagi, "Księga Cnót" jest książką, którą z przyjemnością może czytać wspólnie cała rodzina.

 


Emilia Litwinko

Babcia. Opowieść o zwycięstwie miłości nad śmiercią.

Wydawnictwo eSPe

Rok wydania: 2014

Sygnatura: 113925

Mały Antoś bardzo kocha swoją Babcię. Kiedy Mama i Tata są w pracy, albo zajęci setką innych spraw, Babcia zawsze ma czas. Porozmawia, zaśpiewa, opowie bajkę albo po prostu będzie obok. Ale któregoś dnia Babcię zabiera ambulans, a wszyscy dorośli stają się bardzo nerwowi. Antoś nie do końca rozumie, co się dzieje, i bardzo to przeżywa. Na szczęście Babcia podarowała mu wcześniej pluszowego kotka, który zabiera go w niezwykłą podróż w świat Biblii. To książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która w zrozumiały dla nich sposób ukazuje śmierć w perspektywie wiary chrześcijańskie

 


Emilia Litwinko

Opowieści kornika. O tajemnicach Mszy świętej

Wydawnictwo: eSPe

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113979

Mała Dorotka nie lubi chodzić do kościoła, bo jej się tam bardzo nudzi. Ksiądz mówi coś monotonnym głosem, organista gra jakieś ponure pieśni, mama każe stać grzecznie. Ale któregoś dnia spotyka tam rezolutnego kornika, który zamieszkuje w kościelnej ławce. Kornik bardzo się dziwi, że ktoś może się nudzić na Mszy Świętej. Przecież dzieją się tam tak niezwykłe rzeczy, można doświadczyć cudów i poznać wielkie tajemnice. Dorotka prosi go, by jej o tym wszystkim opowiedział, co jej nowy przyjaciel czyni z wielką ochotą podczas ich spotkań w kościele. Dorotka nie może się doczekać kolejnej Mszy, aby usłyszeć następną opowieść kornika.

 


Emilia Litwinko

Opowieści mrówki. O tajemnicach Biblii.

Wydawnictwo eSPe

Rok wydania: 2015

Sygnatura: 113980

Wręczając Adasiowi piękną, grubą książkę, babcia powiedziała, że to powinna być najważniejsza książka w jego życiu. Słowa babci przypomniały się chłopcu w nocy i postanowił zajrzeć do tajemniczej księgi. Wtedy wydarzyło się coś zupełnie niespodziewanego: jego pokój zniknął, a chłopiec znalazł się w pięknym ogrodzie, zamieszkanym przez Adama i Ewę, którzy mają właśnie zamiar zjeść pewien owoc. Opowiedziała mu o tym rezolutna mrówka, którą tam spotkał. Okazało się, że to dopiero początek jego przygód, bo wkrótce zawędrował w pobliże wielkiej konstrukcji budowanej przez człowieka imieniem Noe, a potem uczestniczył w kolejnych niesamowitych wydarzeniach, opisywanych w Biblii. W odkrywaniu tajemnic Pisma Świętego towarzyszy cały czas Adasiowi sympatyczna mrówka, wyjaśniając sens tego, co chłopiec widzi i doświadcza.

 


Catarina Sobral

Mój dziadek.

Wydawnictwo Kocur Bury

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113890

Portret dziadka widziany oczami małego chłopca. Codzienność starszego pana intrygująco zestawiona z dniem młodszego sąsiada. "Mój dziadek" to wspaniała obrazkowa opowieść dla młodszych i starszych czytelników - o czasie, jego przemijaniu i nieustannej ludzkiej za nim gonitwie. To rzecz o biegu życia, jego etapach i ich właściwościach, o trudnej umiejętności czerpania garściami z bieżącej chwili. Ciepła, mądra i refleksyjna opowieść o przyjaźni, bliskości i wartościowych ludzkich relacjach. Książka opowiedziana przede wszystkim obrazami, które pisemna narracja jedynie uzupełnia. Kategoria wiekowa : 4 +

 


 
free pokereverest poker revie

Konkurs teatralny

KONKURS TEATRALNY

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.