Relacja z konferencji II Bialskie Spotkania Nauczycieli Bibliotekarzy

PDF Drukuj Email
1373 odslon

W dniu 23 marca 2017r. Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej zorganizowała konferencję pt. II Bialskie Spotkania Nauczycieli Bibliotekarzy, skierowaną do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego.

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej od wielu lat wspiera pracę bibliotek szkolnych. Od ponad roku biblioteka prowadzi portal Bialska BiblioGratka, promujący działania bibliotek szkolnych naszego miasta i regionu. Jedną z wielu form doskonalenia skierowaną do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych są spotkania w ramach Sieci współpracy i samokształcenia, która skupia nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych współpracujących z Biblioteką Pedagogiczną od 2003 r. W bibliotece prowadzony jest instruktaż oraz konsultacje dla nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych. W czasie konferencji pan Piotr Kołacz z Wydawnictwa Naukowego PWN zaprezentował temat IBUK Libra - sprawdzona technologia dla edukacji, rozwoju i rozrywki. Bardzo ciekawy okazał się też temat Legalne źródła kultury w sieci. Podstawy prawa autorskiego w pracy bibliotekarza przedstawiony przez pana Marcina Kotyłę z Fundacji Legalna Kultura. W dalszej części konferencji pani Dorota Dacewicz nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim, wskazała wiele ciekawych przykładów współpracy nauczycieli różnych przedmiotów z biblioteką szkolną zakresie upowszechniania czytelnictwa wśród młodzieży. Jak podkreśliła wszystkie prowadzone działania są efektem współdziałania nauczycieli w Zespole Szkół w Janowie Podlaskim. Ostatnim punktem przewidzianym w programie konferencji, była prezentacja Przyjdź, zobacz, skorzystaj… z oferty Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów konferencji tj. do Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej, P.H.U. Ksemar, Apteki Urtica w Białej Podlaskiej, Wydawnictwa Literatura oraz PSS Społem w Białej Podlaskiej.

image1
image1 image1
image2
image2 image2
image3
image3 image3
image4
image4 image4
image5
image5 image5
image6
image6 image6
image7
image7 image7
image8
image8 image8
image9
image9 image9
image10
image10 image10
image11
image11 image11
image12
image12 image12
image13
image13 image13
image14
image14 image14
image15
image15 image15
image16
image16 image16
image17
image17 image17
image18
image18 image18
image19
image19 image19
image20
image20 image20

 
free pokereverest poker revie

Konkurs teatralny

KONKURS TEATRALNY

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.