Relacja z konferencji II Bialskie Spotkania Nauczycieli Bibliotekarzy

W dniu 23 marca 2017r. Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej zorganizowała konferencję pt. II Bialskie Spotkania Nauczycieli Bibliotekarzy, skierowaną do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego.

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej od wielu lat wspiera pracę bibliotek szkolnych. Od ponad roku biblioteka prowadzi portal Bialska BiblioGratka, promujący działania bibliotek szkolnych naszego miasta i regionu. Jedną z wielu form doskonalenia skierowaną do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych są spotkania w ramach Sieci współpracy i samokształcenia, która skupia nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych współpracujących z Biblioteką Pedagogiczną od 2003 r. W bibliotece prowadzony jest instruktaż oraz konsultacje dla nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych. W czasie konferencji pan Piotr Kołacz z Wydawnictwa Naukowego PWN zaprezentował temat IBUK Libra - sprawdzona technologia dla edukacji, rozwoju i rozrywki. Bardzo ciekawy okazał się też temat Legalne źródła kultury w sieci. Podstawy prawa autorskiego w pracy bibliotekarza przedstawiony przez pana Marcina Kotyłę z Fundacji Legalna Kultura. W dalszej części konferencji pani Dorota Dacewicz nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim, wskazała wiele ciekawych przykładów współpracy nauczycieli różnych przedmiotów z biblioteką szkolną zakresie upowszechniania czytelnictwa wśród młodzieży. Jak podkreśliła wszystkie prowadzone działania są efektem współdziałania nauczycieli w Zespole Szkół w Janowie Podlaskim. Ostatnim punktem przewidzianym w programie konferencji, była prezentacja Przyjdź, zobacz, skorzystaj… z oferty Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów konferencji tj. do Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej, P.H.U. Ksemar, Apteki Urtica w Białej Podlaskiej, Wydawnictwa Literatura oraz PSS Społem w Białej Podlaskiej.

image1 image1
image19 image19
image20 image20

Rok 2017

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Copyright © 2017 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.