Udział Biblioteki Pedagogicznej w "fantastycznej" konferencji

Kultura najbardziej współczesna – pod takim hasłem w dniu 5 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Zawodowym nr 1 odbyła się konferencja poświęcona literaturze fantastycznej w odbiorze młodzieży. Patronat naukowy nad wydarzeniem przyjął Instytut Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego a patronatem honorowym konferencję objął prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.

W konferencji uczestniczyli uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Białej Podlaskiej i okolic. Życie i twórczość J.R.R. Tolkiena przedstawiła Dorota Bojarczuk- Dziurda z Biblioteki Pedagogicznej w prezentacji Fenomen Tolkiena. O wartościach literackich w romansach paranormalnych opowiadała Jadwiga Małek z Biblioteki Barwnej. Swój udział w konferencji mieli także uczniowie ze szkół bialskich, prezentujący najlepsze prace dotyczące fantastyki.

image1 image1
image2 image2