Rok bł. Honorata Koźmińskiego i św. Alberta Chmielowskiego w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 6 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy PSW z kapucynem, ojcem Markiem Strycharskim, poświęcone zakonnikom- patronom roku 2017.

Ojciec Strycharski przybliżył postać i dokonania bł. Honorata Koźmińskiego, pochodzącego z Białej Podlaskiej, zasłużonego nie tylko dla kościoła ale też dla społeczeństwa polskiego. W dalszej części spotkania uczestnicy mogli poznać postać św. Brata Alberta Chmielowskiego w oparciu o wystawę Chodzący z Bogiem- 2017 Rokiem św. Brata Alberta i bł. Honorata Koźmińskiego. Ważnym akcentem spotkania była ocena plastycznych prac konkursowych dzieci prezentowanych w LSCDN, związanych z osobą bł. Honorata Koźmińskiego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą samą tematyką na spotkanie w dniu 29 maja 2017 r. o godz. 1100 w czytelni biblioteki.

image1 image1
image2 image2