Spotkania słuchaczy UTW z patronami 2017 roku

W Bibliotece Pedagogicznej odbyły się ostatnie w tym roku akademickim spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, będące ciekawą formą kształcenia ustawicznego dorosłych. Były one poświęcone patronom roku 2017: św. Bratu Albertowi Chmielowskiemu oraz bł. Honoratowi Koźmińskiemu. Pretekstem do spotkań była również wystawa zorganizowana w naszej bibliotece „Chodzący z Bogiem”,  a poświęcona w/w zakonnikom.

Pierwsze spotkanie,  ze słuchaczami z UTW przy PSW, miało miejsce 6  kwietnia br.  Uświetnił je swoim prowadzeniem Brat Marek Strycharski ze Wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów z Białej Podlaskiej. Jego prelekcja, poświęcona bł.  Honoratowi , spotkała się z dużym zainteresowaniem przybyłych.  Szczególnie, że bł. Honorat pochodził z Białej Podlaskiej.  Zapoznanie z wystawą było dobrym pretekstem do uzyskania  informacji  o św. Bracie Albercie. Ta grupa UTW miała jeszcze okazję poznać postać Zbigniewa Religi, znanego na całym świecie kardiochirurga,  na spotkaniu 4 maja, w ramach cyklu „Biografie w książce i filmie”.

Słuchacze UTW przy AWF mieli okazję  poznać  biografie patronów na spotkaniu 29 maja br.  Nie mieli tyle szczęścia co pierwsza grupa, ponieważ ( z różnych przyczyn ) nikt z braci Kapucynów nie mógł przybyć.  Zaproponowaliśmy obejrzenie filmu dokumentalnego „Tajemniczy mnich”, poświęconego bł. Honoratowi Koźmińskiego, który, jak stwierdzili uczestnicy spotkania znacznie poszerzył ich wiedzę o naszym rodaku.

Były jeszcze rozmowy przy kawie i herbacie, zawsze miłe  i serdeczne.  Padło również dużo ciepłych słów pod naszym adresem.  Jak wynika z analizy przeprowadzonej ankiety, spotkania w naszej bibliotece zostały wysoko ocenione przez społeczność UTW. Bardzo dziękujemy, dla nas są one zawsze wyzwaniem i motywują do ciekawej pracy. Następne  spotkania po wakacjach!

image1 image1
image2 image2
image3 image3
image4 image4
image5 image5
image6 image6
image7 image7
image8 image8
image9 image9
image10 image10
image11 image11
image12 image12
image13 image13
image14 image14

Rok 2017

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Copyright © 2017 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.