Spotkania słuchaczy UTW z patronami 2017 roku

PDF Drukuj Email
1219 odslon

W Bibliotece Pedagogicznej odbyły się ostatnie w tym roku akademickim spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, będące ciekawą formą kształcenia ustawicznego dorosłych. Były one poświęcone patronom roku 2017: św. Bratu Albertowi Chmielowskiemu oraz bł. Honoratowi Koźmińskiemu. Pretekstem do spotkań była również wystawa zorganizowana w naszej bibliotece „Chodzący z Bogiem”,  a poświęcona w/w zakonnikom.

Pierwsze spotkanie,  ze słuchaczami z UTW przy PSW, miało miejsce 6  kwietnia br.  Uświetnił je swoim prowadzeniem Brat Marek Strycharski ze Wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów z Białej Podlaskiej. Jego prelekcja, poświęcona bł.  Honoratowi , spotkała się z dużym zainteresowaniem przybyłych.  Szczególnie, że bł. Honorat pochodził z Białej Podlaskiej.  Zapoznanie z wystawą było dobrym pretekstem do uzyskania  informacji  o św. Bracie Albercie. Ta grupa UTW miała jeszcze okazję poznać postać Zbigniewa Religi, znanego na całym świecie kardiochirurga,  na spotkaniu 4 maja, w ramach cyklu „Biografie w książce i filmie”.

Słuchacze UTW przy AWF mieli okazję  poznać  biografie patronów na spotkaniu 29 maja br.  Nie mieli tyle szczęścia co pierwsza grupa, ponieważ ( z różnych przyczyn ) nikt z braci Kapucynów nie mógł przybyć.  Zaproponowaliśmy obejrzenie filmu dokumentalnego „Tajemniczy mnich”, poświęconego bł. Honoratowi Koźmińskiego, który, jak stwierdzili uczestnicy spotkania znacznie poszerzył ich wiedzę o naszym rodaku.

Były jeszcze rozmowy przy kawie i herbacie, zawsze miłe  i serdeczne.  Padło również dużo ciepłych słów pod naszym adresem.  Jak wynika z analizy przeprowadzonej ankiety, spotkania w naszej bibliotece zostały wysoko ocenione przez społeczność UTW. Bardzo dziękujemy, dla nas są one zawsze wyzwaniem i motywują do ciekawej pracy. Następne  spotkania po wakacjach!

image1
image1 image1
image2
image2 image2
image3
image3 image3
image4
image4 image4
image5
image5 image5
image6
image6 image6
image7
image7 image7
image8
image8 image8
image9
image9 image9
image10
image10 image10
image11
image11 image11
image12
image12 image12
image13
image13 image13
image14
image14 image14

 
free pokereverest poker revie

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.