Razem stwórzmy kolekcję Muzeum Historii Polski!

Trwa ogólnoświatowa społeczna zbiórka pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie”, którą prowadzi Muzeum Historii Polski. Zachęcamy czytelników Biblioteki do współtworzenia nowej kolekcji Muzeum.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Muzeum: Organizatorzy oczekują na najrozmaitsze obiekty o wartościach historycznych (...), przedmioty związane z polską drogą do Niepodległości – zarówno tej w 1918 roku, jak i w roku 1989. Muzeum zainteresowane jest również przedmiotami codziennego użytku, fotografiami, pocztówkami, dokumentami, listami i pamiętnikami, prasą – a także elementami ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowymi urządzeniami oraz wyrobami rzemieślniczymi i artystycznymi (...). Pamiątki wejdą w skład tworzącej się kolekcji Muzeum Historii Polski. Część ofiarowanych przedmiotów trafi na wystawę stałą Muzeum, a wszystkie inne dary zostaną  należycie zabezpieczone z myślą o badaczach przeszłości i przyszłych wystawach czasowych.

Zbiórkę rozpoczęto w 2016 r., do chwili obecnej udało się pozyskać do Muzeum ok. 5,5 tys. obiektów.

Osoby zainteresowane przekazaniem do Muzeum pamiątek mogą zgłaszać się osobiście, telefonicznie, bądź mailowo. Każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone przez pracowników Muzeum.

Więcej informacji wraz z regulaminem zbiórki „Małe Wielkie Historie” na stronie Muzeum Historii Polski – www.muzhp.pl.

„Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie…” - konkurs plastyczny

„Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie…”

Rok 2017

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Copyright © 2017 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.