Biblioteka dba o edukację dorosłych

W 2017 roku w naszej bibliotece zorganizowaliśmy 12 spotkań dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku funkcjonujących przy Państwowej Szkole Wyższej oraz AWF Filia w Białej Podlaskiej oraz dla Bialskiego Klubu Seniora.  Nasz cykl edukacyjny Biografie w książce i filmie przypadł do gustu seniorom, więc był kontynuowany.

• Spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PSW w Białej Podlaskiej:
  • Biografie w książce i filmie – Beksińscy - styczeń
  • Biografie w książce i filmie – Coco Chanel – marzec
  • Biografie w książce i filmie – Koźmiński i Chmielowski - kwiecień
  • Biografie w książce i filmie – Religa maj
  • Biografie w książce i filmie – Strzemiński i Kobro – październik
  • Biografie w książce i filmie – Wisłocka – listopad
  • Biografie w książce i filmie – Lem i fantastyka – grudzień
  • Spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy AWF w Białej Podlaskiej:
  • Biografie w książce i filmie - Beksińscy - styczeń
  • Biografie w książce i filmie - Koźmiński i Chmielowski– maj
  • Biografie w książce i filmie - Wisłocka – listopad

Spotkania z Bialskim Klubem Seniora:
Biografie w książce i filmie – Edith Piaf – styczeń
Biografie w książce i filmie – Coco Chanel – luty

Wykorzystywałyśmy  fragmenty filmów dokumentalnych i fabularnych oraz własne zbiory (książki, czasopisma, zbiory audiowizualne), dotyczące bohaterów spotkań.  Do wielu spotkań przygotowywałyśmy prezentacje multimedialne. Przy okazji niektórych spotkań prezentowałyśmy uczestnikom aktualne wystawy, np. Chodzący z Bogiem – Rok św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz bł. Honorata Koźmińskiego. Jedno ze spotkań poprowadził brat Marek Strycharski ze Wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów z Białej Podlaskiej. Uczestnicy spotkań często wypożyczali przygotowane zbiory. Każde spotkanie było okazją do rozmów i dyskusji przy kawie, herbacie i ciastku. To dla nas ważna część pracy, wymagająca wielu przygotowań,  ale dająca dużo satysfakcji i wiedzy.