WIELCY LUDZIE WIELKICH GÓR - spotkania w ramach kształcenia ustawicznego dorosłych

PDF Drukuj Email
698 odslon

Kolejne wizyty słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy AWF (15 stycznia) oraz PSW (1 marca) upłynęły na zapoznaniu się z życiem i osiągnięciami Wandy Rutkiewicz (1943-1992)  i Jerzego Kukuczki (1948-1989) – najwybitniejszych polskich himalaistów. Spotkania te odbywają się w ramach kształcenia ustawicznego dorosłych, prowadzonego przez nauczycieli bibliotekarzy naszej placówki w cyklu Biografie w książce i filmie.

Wykorzystując fragmenty filmów dokumentalnych, własne zbiory (książki, czasopisma) oraz prezentacje multimedialne poznaliśmy losy niesamowitych zdobywców tego, co dla większości ludzi jest niewyobrażalne i niezrozumiałe. Kukuczka, jako drugi człowiek na Ziemi zdobył Koronę Himalajów i Karakorum – wszystkie 14 głównych szczytów o wysokości ponad 8 tysięcy metrów. Rutkiewicz, jako trzecia kobieta na świecie, pierwszy Polak stanęła na Mount Evereście, najwyższym szczycie Ziemi, zaś jako pierwsza kobieta na świecie i pierwszy Polak na K2.

Były jeszcze rozmowy przy kawie i herbacie, zawsze miłe i serdeczne. Padło również dużo ciepłych słów pod naszym adresem. Jak wynika z rozmów i reakcji uczestników, spotkania w naszej bibliotece nadal cieszą się uznaniem i zainteresowaniem społeczności UTW. Bardzo dziękujemy, dla nas są one zawsze wyzwaniem i motywują do ciekawej pracy. Następne spotkanie pt. Kobiety oddane przyrodzie – Simona Kossak i Jane Goodall zaraz po świętach, tj. 5 kwietnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

image1
image1 image1
image2
image2 image2
image3
image3 image3
image4
image4 image4
image5
image5 image5
image6
image6 image6
image7
image7 image7
image8
image8 image8

 
free pokereverest poker revie

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.