Tworzenie scenariuszy i programów zajęć biblioterapeutycznych - relacja z warsztatów

21 marca 2018 r. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej odbyły się warsztaty Tworzenie scenariuszy i programów zajęć biblioterapeutycznych.

Warsztaty odbyły się w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego, która w roku szkolnym 2017/2018 związana jest z tematem Biblioterapia w nowoczesnej szkole.
Uczestnicy warsztatów pracowali w dwóch grupach, łącznie z warsztatów skorzystało 32 nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych. Prowadząca warsztaty Pani Wanda Stasiuk, kierownik Wydziału Udostępniania Zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu zapoznała uczestników z metodami i technikami stosowanymi w biblioterapii, przekazała też przykłady zabaw ruchowych, plastycznych
i twórczych wykorzystywanych na zajęciach z biblioterapii. Nauczyciele bibliotekarze poznali zasady konstruowania programu biblioterapeutycznego i scenariuszy zajęć. Z warsztatów skorzystało 32 nauczycieli bibliotekarzy. Dziękujemy Pani Wandzie Stasiuk za poprowadzenie warsztatów.

image1 image1
image2 image2