Relacja z konferencji "Nauczyciel jako mentor ucznia w cyfrowym świecie"

PDF Drukuj Email
1262 odslon

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej w dniu 19 kwietnia 2018 r. zorganizowała III konferencję lokalną saferinternet "Nauczyciel jako mentor ucznia w cyfrowym świecie", która odbyła się w Auli Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. KEN w Białej Podlaskiej.

Organizatorami konferencji było Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą: Państwowy Instytut Badawczy NASK, nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Biblioteka Pedagogiczna tym spotkaniem rozpoczęła cykl konferencji ph Biblioteka Pedagogiczna Nauczycielom. Partnerem konferencji był Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. KEN w Białej Podlaskiej. W jej organizację włączyła się też Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej.  Konferencję objął Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubelskiego, Pan Sławomir Sosnowski.

Tematyka konferencji związana była ściśle z realizacją jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 Bezpieczeństwo w Internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych. Jej celem było promowanie bezpieczeństwa w Internecie oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży.

Adresatami spotkania byli dyrektorzy szkół, nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, psycholodzy, rodzice, opiekunowie,  oraz specjaliści pracujący z dziećmi z Białej Podlaskiej i regionu.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Michał Litwiniuk - Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Andrzej Czapski – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Filii w Białej Podlaskiej, dyrektorzy szkół, przedszkoli, bibliotek publicznych, poradni psychologiczno- pedagogicznych i innych placówek oświatowych.

Jako pierwsza wystąpiła dr Agnieszka Wrońska kierownik Działu Akademia NASK, prezentująca temat Dzieci i młodzież w interencie – szanse, wyzwania, zagrożenia . Cyberprzestępczość i cyberzagrożenia przedstawił st. sierż. Marcin Kozakiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Następnie Anna Denkiewicz pracownik biblioteki przedstawiła działania, jakie realizuje Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. Zagrożenia Internetowe i sposoby reagowania omówiła Anna Kwaśnik reprezentująca NASK i Dyżurnet.pl. Magłorzata Ćwiek z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zapoznała uczestników konferencji z tematem Profilaktyka i pomoc w przypadkach zagrożeń online. Ostatni z  prelegentów Bogdan Wróbel z Fundacji  Nauka i Wiedza zaprezentował temat Morze możliwości. Cyfrowa szkoła wyłącznie praktycznie, wskazując nauczycielom praktyczne rozwiązania i podpowiedzi  jakie oferuje portal edukacyjny Edukator.pl. Jest to narzędzie idealne do pracy własnej nauczycieli i wychowawców, proponujące najciekawsze światowe cyfrowe rozwiązania edukacyjne. Nauczycielom przynosi ono wiele fenomenalnych rozwiązań, gotowych materiałów, narzędzi cyfrowych, do wykorzystania na zajęciach w szkole.

W konferencji wzięło udział ponad dwustu nauczycieli, wychowawców dzieci i młodzieży, rodziców i dyrektorów szkół i placówek oświatowych z całego regionu. Prelegenci przedstawili zarówno możliwości, jak i zagrożenia cyfrowego świata. Dziękujemy dyrektorowi ZSZ Nr 1 w Białej Podlaskiej Panu Ireneuszowi Długołęckiemu i Pani wicedyrektor Annie Ciołek za udostępnienie auli na czas konferencji, za pomoc i zaangażowanie w organizacji tego wydarzenia. Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania tematem konferencji i dziękujemy wszystkim za udział, licząc że konferencje z cyklu Biblioteka Pedagogiczna Nauczycielom zyskają przychylność i aprobatę środowiska oświatowego naszego miasta i regionu.

Relacja Radia Biper

image1
image1 image1
image2
image2 image2
image3
image3 image3
image4
image4 image4
image5
image5 image5
image6
image6 image6
image7
image7 image7
image8
image8 image8
image9
image9 image9
image10
image10 image10
image11
image11 image11
image12
image12 image12
image13
image13 image13
image14
image14 image14
image15
image15 image15
image16
image16 image16
image17
image17 image17

 
free pokereverest poker revie

Konkurs teatralny

KONKURS TEATRALNY

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.