III BIALSKIE SPOTKANIA NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

III BSNB 2018

Szczegółowy program

POLONA to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator POLONY, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji. Przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu codziennie digitalizowanych jest nawet 2000 obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek. Większość należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

Academica to prowadzona przez Bibliotekę Narodową cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, za pośrednictwem której w każdej bibliotece można uzyskać bezpłatny dostęp do elektronicznych wersji książek i czasopism naukowych.

Na podstawie: http://www.bn.org.pl