Podsumowanie konkursu fotograficznego "Zaczynając od wiersza..."

W dniu 25.04.2018 r.  w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej miało miejsce ogłoszenie wyników  międzyszkolnego Konkursu fotograficznego  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych "ZACZYNAJĄC OD WIERSZA", organizowanego przez Bibliotekę. W tym roku bohaterem konkursu był  wiersz „Pudełko zwane wyobraźnią” Zbigniewa Herberta, patrona 2018 roku.

Zadanie polegało na wykonaniu zdjęcia interpretującego dowolny fragment wskazanego wiersza. Oceniane prace zostały wyłonione podczas szkolnych etapów Konkursu, w którym w tym roku wzięli udział uczniowie szkół: II Liceum Ogólnokształcącego im E. Plater, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej oraz wychowankowie Bursy Szkolnej. W drugim etapie zdjęcia trafiły do Biblioteki, gdzie zostały ocenione przez komisję.  Wpłynęło 13 prac konkursowych.

Komisja przyjęła następujące kryteria oceny prac: zgodność z tematyką konkursu, jasność przekazu, pomysłowość, jakość fotografii, estetyka wykonania. Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy spotkania obejrzeli krótki film dokumentalny poświęcony Herbertowi.

LAUREACI  KONKURSU

Nagroda główna – Cecylia Ewelina Przyłucka  - Bursa Szkolna

II nagroda – Migdall Magdalena Sokolińska  II LO

III nagroda – Silip Adrian Silipicki – ZSZ nr 1

Przyznano również  wyróżnienia:

1. Elenwe Ewa Czyżewska – II LO
  2. Agnik Kinga Sakowicz – II LO
  3. Szatki Izabela Szutko – Bursa Szkolna
  4. Umbrella Agnieszka Telega - II LO

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w konkursie. Nauczycielom prowadzącym wręczono podziękowania, za przygotowywanie uczniów do konkursu. Uczestnicy spotkania obejrzeli wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace oraz wymienili się doświadczeniami.

image1 image1
image2 image2