III Happening Czytelniczy „CZYTAJMY RAZEM”

W przeddzień przypadającego w dniach 2 – 10 czerwca 2018 r. XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, pod hasłem „CZYTANIE ŁĄCZY”, 22 maja Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej zorganizowała III Happening Czytelniczy pod hasłem „CZYTAJMY RAZEM”. Partnerami wydarzenia były Przedszkola Samorządowe nr 6, nr 7, nr 11 oraz Niepubliczne Przedszkole im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Białej Podlaskiej.

Nasz happening rozpoczęliśmy przy Bibliotece Pedagogicznej, gdzie w imieniu pani dyrektor wszystkich zebranych powitała p. Krystyna Orluk. Przedszkolaki wysłuchały zagadek, przeplatanych piosenkami zachęcającymi do czytania książek i wyruszyły w drogę.

Dzieci wcieliły się w ulubione postacie z bajek, miały przygotowane plakaty z hasłami zachęcającymi przechodniów do czytania. Przeszliśmy ulicami w pięknym korowodzie, odwiedzając po drodze Przedszkole Samorządowe  nr 6 w Białej Podlaskiej, gdzie wierszem "Lokomotywa" powitała nas Pani Dyrektor Marzenna Andrzejuk. Po krótkim odpoczynku  wyruszyliśmy do Niepublicznego Przedszkola im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Białej Podlaskiej, gdzie Pani dyrektor Beata Rychlik, która przeczytała dzieciom "Dobre maniery Kubusia Puchatka". Na placu przedszkolnym dzieci odgadywały zagadki ze znajomości dziecięcych utworów. Po zgaduj- zgadulach był czas na poczęstunek i chwilę zabawy.

W happeningu wzięło udział ok. 200 przedszkolaków, pod opieką nauczycielek, które przygotowały dzieci do udziału w tym barwnym wydarzeniu. Na koniec wszystkie dzieci uczestniczące w happeningu otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy poświęcili swój czas i przyczynili się do organizacji happeningu serdecznie DZIĘKUJEMY!

Relacja Radia Biper

image1 image1