Narodowe Czytanie 2018

Biała Podlaska po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie organizowanej pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej. W roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości do wspólnego czytania wybrano Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.

Bialskie Narodowe Czytanie odbyło się 8 września 2018 r. o godz. 1400 w Parku Radziwiłłowskim. W tę inicjatywę, na zaproszenie Pana Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka, włączyła się również Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Przedstawicielka naszej biblioteki odczytała rolę Narratora IV.

Ponadto nasza biblioteka reprezentowana była również na Narodowym Czytaniu organizowanym w Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej, gdzie razem z dyrekcją szkoły, przedstawicielami nauczycieli i uczniów, a także innych bibliotek odczytane były fragmenty Przedwiośnia.

Konkursy przedmiotowe 2018/2019