Odkrywamy tajemnice przeszłości – historia najbliżej nas „Niepodległa Wola”. Tworzenie i prowadzenie gry miejskiej – warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy

PDF Drukuj Email
94 odslon

Gry jako formy inicjowania zainteresowań czytelniczych to temat przewodni spotkań w ramach Sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego prowadzonej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Białej Podlaskiej w roku szkolnym 2018/2019.

27.09.2018 r. w czytelni biblioteki odbyły się pierwsze warsztaty Odkrywamy tajemnice przeszłości – historia najbliżej nas „Niepodległa Wola”. Tworzenie i prowadzenie gry miejskiej.

Nauczyciele bibliotekarze bibliotek szkolnych  mieli okazję poznać zasady tworzenia gry miejskiej jako nowoczesnej formy zdobywania wiedzy przez uczniów, rozwijania przez nich umiejętności współpracy w grupie, a także poszerzania ich zainteresowań czytelniczych.  Dowiedzieli się, jak można opracować trasę do takiej gry, skąd czerpać pomysły, jakie źródła do tego wykorzystać. Pani Renata Adamczuk – prowadząca warsztaty - zaproponowała uczestnikom grę „Niepodległa Wola”, ale zwróciła też uwagę na to, że taką grę można zorganizować w miejscach, z których przyjechali uczestnicy spotkania.

Zwieńczeniem pierwszego spotkania w tym roku szkolnym była możliwość udziału zainteresowanych  nauczycieli bibliotekarzy w webinarium  Grywalizacja w bibliotece prowadzonym przez p. E. Maruszczak z WBP w Olsztynie. W takiej formie doskonalenia uczestniczyli  jednocześnie nauczyciele  bibliotekarze w Białej Podlaskiej i w Łomży.

Był to doskonały wstęp do kolejnych warsztatów,  w październiku,  poświęconym m.in. grywalizacji
w literaturze.

 
free pokereverest poker revie

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2017/2018

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.