Geocaching i kody QR w grach edukacyjnych. Grywalizacja literatury – warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy

25.10.2018r. w czytelni biblioteki odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Tematem warsztatów był Geocaching i kody QR w grach edukacyjnych oraz Grywalizacja literatury.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się co oznacza pojęcie grywalizacji, czym różni się ono od gier, a także poznali przykłady zastosowania tej formy w bibliotece szkolnej.Poznali także międzynarodową grę terenową Geocaching, zasady jej zakładania, administrowania, szukania skrzynki oraz możliwości jej realizacji na różnych poziomach kształcenia. Obejrzeli też skrytkę założoną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Białej Podlaskiej. Dowiedzieli się również, jak wykorzystywać kody QR w pracy dydaktycznej.
Warsztaty prowadziły Jadwiga Małek i Renata Adamczuk.

foto1 foto1
foto2 foto2