Co możemy więcej zrobić, by nasi uczniowie bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystali z zasobów dostępnych w sieci – relacja z konferencji

30 października w naszej bibliotece odbyła się kolejna konferencja z cyklu Biblioteka Pedagogiczna Nauczycielom. Tym razem nasi prelegenci skupili swoją uwagę na tym, Co możemy jeszcze zrobić, by nasi uczniowie bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystali z zasobów dostępnych w sieci. Partnerem biblioteki w organizacji konferencji była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białej Podlaskiej.

Tematyka konferencji była ściśle związana z jednym z kierunków polityki oświatowej państwa na rok 2018/2019. Jej celem było pokazanie uczestnikom praktycznych rozwiązań, jak dorośli mogą wskazać  dzieciom właściwe i bezpieczne kierunki korzystania  z zasobów dostępnych w Internecie. Uczestniczyli w niej dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy, a także inni specjaliści pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą.

Jako pierwsza wystąpiła Krystyna Orluk, która przedstawiła działania Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Anetta Mąka z Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w  Białej Podlaskiej omówiła Problemy dzieci i młodzieży wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu.  W kolejnym wystąpieniu Ewa Domańska i Arkadiusz Michałowski z Urzędu Komunikacji Elektronicznej w  Warszawie zaprezentowali Dzieci w cyfrowym świecie – edukacja i bezpieczeństwo. Wyniki badań i praktyka.
Ostatni z prelegentów Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przybliżył Rolę rodziców i nauczycieli w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa online.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej dziękuje wszystkim, zarówno uczestnikom, jak i prelegentom za udział w konferencji.

foto1 foto1
foto2 foto2