Rozstrzygnięcie internetowego konkursu patriotycznego pod hasłem „Zasłużeni dla polskiej niepodległości”

W dniu 27 listopada 2018 r. w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej odbyło się rozstrzygnięcie internetowego konkursu patriotycznego pod hasłem „Zasłużeni dla polskiej niepodległości” zorganizowanego w związku z ustanowieniem roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Konkurs trwał od 5 listopada  do 22 listopada i był adresowany do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą szczególnych dokonań następujących wybitnych Polaków: Karola Szymanowskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Kornela Makuszyńskiego, Romana Dmowskiego, Janusza Korczaka, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego. Dzieła naszych rodaków i owoce ich geniuszu przyczyniły się do zmiany oblicza Polski, jak również i Europy. Spośród wszystkich prawidłowo wypełnionych formularzy konkursowych droga losową wyłoniono trzy osoby nagrodzone. Nagrody książkowe otrzymały następujące osoby: Pani Anna Najdyhor, Pani Władysława Ściba, Pan Dariusz Ostaszewski. Laureatom gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy już do udziału w kolejnych.

foto1 foto1
foto2 foto2