Kolejna Debata czytelnicza w Bibliotece Pedagogicznej

Damy, dziewczęta, baby…- społeczne role kobiety w kulturze to temat III Debaty Czytelniczej organizowanej w naszej Bibliotece, a skierowanej do szkół ponadpodstawowych miasta i powiatu. Temat debaty jest związany z bieżącym Rokiem Praw Kobiet.

Zgłosili się uczniowie II LO im E. Plater z klasy pod opieką pani Małgorzaty Chwedczuk i pani Beaty Kasperuk oraz uczniowie z IV LO im. S. Staszica pod opieką pani Krystyny Kurowskiej. Czytelnia pękała w szwach! Celem debaty było: zdobywanie umiejętności prowadzenia dyskusji, właściwego argumentowania swoich poglądów oraz dostrzeganie złożoności dyskutowanych problemów. Pod dyskusję (metodą oksfordzką) poddano dwie tezy: Kobieta realizuje się przede wszystkim w rodzinie; Tylko poza rodziną kobieta może się w pełni realizować. Młodzież miała uwzględnić przykłady z literatury, filmu, prasy oraz szeroko rozumianych mediów, wskazując na ich wartość i aktualność. Udział w debacie był również swoistą „wprawką” przed maturą. Na zakończenie nauczyciele i uczniowie otrzymali podziękowania.

foto1 foto1
foto2 foto2
foto3 foto3
foto4 foto4
foto5 foto5
foto6 foto6
foto7 foto7
foto8 foto8
foto9 foto9

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.