Szukając prawdy - Małgorzata Szejnert w Bibliotece Pedagogicznej

Na spotkanie, które zostało zorganizowane 15 lutego 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej, Małgorzata Szejnert została zaproszona przez Koło Bialczan. Rozmowę z pisarką poprowadziła nasza koleżanka Dorota Bojarczuk-Dziurda. Spotkanie miało niecodzienna oprawę – specjalnie przygotowana scenografia nawiązywała do „wyspowej tematyki” większości książek autorki.

Małgorzata Szejnert  z wspaniałą ekspresją opowiadała miedzy innymi o swoich początkach z reportażem. Przygodę z tym gatunkiem rozpoczęła w czasach PRL-u, wykorzystując metodę „małego realizmu”, jako niezgodę na przemilczanie  tego, co dzieje się w Polsce. Autorka przyznała, że zawsze wierzyła w inteligencję polskiego czytelnika potrafiącego czytać między wierszami.

W dużej części spotkanie poświęcone było „Wyspie węży”, najnowszej książce Małgorzaty Szejnert.  Opowiada ona o polskim obozie na szkockiej wyspie Bute, który gen. Sikorski zorganizował dla ok. 1500 oficerów – piłsudczyków, odsuniętych poza margines polskiej armii po klęsce Kampanii wrześniowej II wojny światowej. W książce znalazły się również informacje o Białej Podlaskiej z czasów nauki szkolnej autorki.

Czytelnia biblioteki pękała w szwach. Zainteresowanie potwierdziła również kolejka oczekujących na autograf z zakupioną książką.

foto1 foto1

Konkurs teatralny

KONKURS TEATRALNY

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.