Uroczystość Jubileuszu Biblioteki Pedagogicznej

W bieżącym roku Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej obchodzi 65-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa, którą patronatem honorowym objął Krzysztof Hetman – Marszałek Województwa Lubelskiego odbyła się 22 października 2013 r. w siedzibie biblioteki.

Na obchody przybyli zaproszeni goście: Andrzej Czapski Prezydent Miasta Biała Podlaska, Tadeusz Łazowski starosta bialski, Andrzej Mironiuk kierownik oddziału zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej, Andrzej Marciniuk kierownik filii Urzędu Marszałkowskiego, Elżbieta Stefańczyk przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Andrzej Zieliński dyrektor LSCDN w Lublinie, Dorota Mach dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, zaprzyjaźnieni bibliotekarze z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Lublinie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych współpracujący z biblioteką, emerytowani i obecni pracownicy. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała dyrektor Bogusława Misiejuk, która powitała zgromadzonych gości. Ciekawym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna, przedstawiająca działalność edukacyjną i kulturalną biblioteki na rzecz środowiska oświatowego regionu z ostatnich pięciu lat. Stanowiło to świetną okazję do pochwalenia się sukcesami i osiągnięciami placówki, zaprezentowania ciekawych inicjatyw i przedsięwzięć. Następnie zebrani wysłuchali wykładu pt. „Sytuacja bibliotek w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Rozporządzenia MEN z 28.02.2013 r. w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych bibliotek pedagogicznych”. Referat wygłosiła Elżbieta Stefańczyk, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.Przedstawiciele władz i zaprzyjaźnionych instytucji składali na ręce dyrektora życzenia i listy gratulacyjne. Uczestnicy obchodów jubileuszowych mieli okazję obejrzeć wystawę prezentującą historię placówki 65 lat Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej (1948-2013). Wystawę można oglądać do końca grudnia 2013 r. w holu biblioteki. Uwagę zebranych wzbudziła też wystawa Poza biblioteką też mamy życie… pokazująca zainteresowania i pasje pracowników biblioteki. Artystycznym dopełnieniem pięknej uroczystości był koncert w wykonaniu chóru Kanon oraz występ zespołu gitarowego z Zespołu Szkół w Łomazach. Założycielem chóru i opiekunem uzdolnionej młodzieży jest Grzegorz Kulicki. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek, by powspominać przeszłość związaną z biblioteką pedagogiczną oraz porozmawiać o planach na przyszłość.
Niezwykle miłą niespodziankę, w tak ważnym i uroczystym dniu sprawiły nam dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 11 w Białej Podlaskiej, które odwiedziły bibliotekę i osobiście złożyły serdeczne życzenia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez dziesięciolecia dostrzegali wagę istnienia i funkcjonowania Biblioteki i wspierali ją swoją pomocą. Dzięki temu mogła ona wypełniać swoje najważniejsze zadanie – służyć środowisku oświatowemu regionu. Liczymy też na przychylność i wsparcie w kolejnych latach działalności Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przekazały dyrektorowi oraz pracownikom Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej gratulacje i pozdrowienia z okazji Jubileuszu.

Nauczyciel jako mentor ucznia w cyfrowym świecie

KONKURS FOTOGRAFICZNY