Warto przeczytać
Zapamiętaj jak najwięcej : materiały do ćwiczeń koncentracji i pamięci : poziom trudny PDF Drukuj Email

Magdalena Hinz

Wydawnictwo Harmonia

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 114040

Publikacja powstała z myślą o dzieciach, które mają problemy z pamięcią i koncentracją uwagi. Mogą z niej korzystać także osoby dorosłe, które wymagają treningu pamięci lub chcą w ciekawy sposób ćwiczyć swój umysł. W publikacji znajduje się 36 zdjęć przedstawiających przedmioty i osoby. Dziecko uważnie ogląda fotografię, a następnie, nie patrząc na nią, odpowiada na pytania. Dzięki temu można sprawdzić, jak dużo zapamiętało.

 
Duże sprawy w małych głowach PDF Drukuj Email

Agnieszka Kossowska, Monika Laszczyńska

Stowarzyszenie Terapeutów Zależnych

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 114043

Książka traktuje o różnych rodzajach niepełnosprawności. Naszym celem jest opowiedzenie dzieciom, że niepełnosprawność to inne odczuwanie, widzenie, czasem także inne rozumienie świata.

 
Jak pomóc nie zapomnieć : ćwiczenia pamięci i mowy dla osób z chorobą Alzheimera i innymi zespołami demencyjnymi PDF Drukuj Email

Katarzyna Szłapa, Iwona Tomasik, Sławomir Wrzesiński

Wydawnictwo Harmonia

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 114048

Ćwiczenia to kompleksowa publikacja do terapii pamięci i mowy osób dotkniętych chorobą Alzheimera czy innymi stanami demencyjnymi, składająca się z materiału werbalnego i ilustracyjnego. Prezentowane materiały przeznaczone są głównie dla osób z otępieniem lekkim i umiarkowanym, choć przy odpowiednim zaangażowaniu terapeuty mogą sobie z nimi poradzić chorzy w początkowej fazie otępienia głębokiego. Zaproponowane ćwiczenia skierowane są nie tylko do logopedów czy terapeutów, opiekunów i wolontariuszy w świetlicach opieki dziennej, ale przede wszystkim do rodzin osób chorych, gdyż przede wszystkim w rodzinie chory szuka pomocy, zrozumienia i akceptacji. Ćwiczenia przygotowane są zarówno do pracy samodzielnej, jak i wspólnej z opiekunem w sytuacji, gdy pacjenci mają problem ze zrozumieniem polecenia, koncentracją czy wymagają udziału drugiej osoby w realizacji zadania. Przedstawiony tu zbiór materiałów pomoże uruchomić nie tylko procesy myślowe, ale także pozytywne emocje, wzmacniając poczucie własnej wartości, które często ulega zachwianiu wskutek choroby.

 
Basia i biblioteka PDF Drukuj Email

Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

Egmont Polska

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 114069

Pani Marta zabrała naszą grupę na warsztaty z autorką książek. Po prostu skakaliśmy z radości. Biblioteka to fantastyczne miejsce!

 


Strona 1 z 150
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

Oferta dla szkół i przedszkoli

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

BiblioGratka

IBUK

CZYTAK

Rok 2017

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Copyright © 2017 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.