Akademia ekologii : segreguję odpady

Księgarnia Wydawnictwo Skrzat

Rok wydania: 2015

Sygnatura: 115169

Książka zawiera dokładną instrukcję, w jaki sposób segregować odpady. Dzieci dowiedzą się, co należy zrobić z zakrętkami butelek plastikowych i szklanych. Eko-Skrzat podpowiada, czy należy usuwać papierowe etykiety z butelek i metalowe zszywki z zeszytów. Uczy również, gdzie wyrzucać odpady z grupy niebezpiecznych. W książce zostały wprowadzone i wyjaśnione hasła związane z ekologią takie jak: recykling, utylizacja. Dzięki zabawie dzieci dowiedzą się, jaką zabawkę można wykonać z odpadów i poznają wiele przykładów recyklingu. Dziecko znajdzie wiele ekociekawostek, krzyżówek i ekosłowniczek. Na końcu znajduje się quiz sprawdzający zdobytą wiedzę i dyplom Superekologa.

Nauczyciel jako mentor ucznia w cyfrowym świecie

KONKURS FOTOGRAFICZNY