Bajeczki... nie tylko dla Majeczki : mądre bajki z dobrą puentą

Dorota Kościukiewicz-Markowska

Wydawnictwo Movart Paweł Markowski

Rok wydania: 2016

Sygnatura: Czytelnia 113623

„Bajeczki... nie tylko dla Majeczki : mądre bajki z dobrą puentą” to pozycja, którą można z powodzeniem polecić zarówno dzieciom, jak i dorosłym.  Piętnaście historii ilustrowanych kolorowymi rysunkami  sześciolatki porusza wiele trudnych zagadnień związanych z przezwyciężaniem negatywnych emocji, poszukiwaniem własnej indywidualności i dochodzeniem do psychicznej równowagi. Historie pełne wyimaginowanych bohaterów, zwierząt, elfów, tajemniczych wróżek, uczą odkrywania swoich atutów, wychodzenia poza tradycyjną strefę komfortu, a nawet bezpiecznego przekraczania ustanowionych od zawsze granic. Ich młodzi bohaterowie, dzięki odwadze myślenia i niezwykłej wewnętrznej sile przezwyciężają ograniczenia, odkrywają potęgę komunikacji, uczą się wiary w siebie i we własne możliwości. Niejednokrotnie poznają też wartość przyjaźni i pozytywne aspekty komunikacji, a także dochodzą do cennych wniosków, że w każdym człowieku tkwi ukryte dobro, które wystarczy dostrzec.