Barbara Stańczuk

Wydawnictwo Martel

Rok wydania: 2017

Sygnatury: 115212, Czytelnia 115211

„Bajki uśmiechajki : ...na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro : poradnik pozytywnego myślenia, działania i odczuwania”, mają na celu zachęcenie dzieci do czytelnictwa oraz wzbudzenie zainteresowania otaczającym światem. Czytając je, dzieci mają dodatkowo okazję do poszerzania wiedzy z zakresu biologii, zoologii i geografii oraz do wzbogacania słownictwa. Przekonują się także, iż "lepsze jutro" zapewnić sobie mogą dzięki pozytywnemu myśleniu i podejmowaniu różnorodnych działań przybliżających je do rozwiązania różnych problemów. Treść bajek pomaga w nauce odróżniania dobra od zła. Towarzysząc bohaterom w ich zmaganiach, dzieci poznają doznawane przez nich uczucia, a tym samym pośrednio mogą odreagować swoje własne emocje. Odrobina zawartej w bajkach magii może być także odskocznią od codziennych problemów.