Bajki w zielonych spodenkach

MAC Edukacja - Grupa MAC

Rok wydania: 2018

Sygnatura: 116076

Czy wiewiórki sadzą las? Dlaczego żaby moczarowe na wiosnę są niebieskie? Skąd się wzięła nazwa rusałki pokrzywnika - pomarańczowego motyla z czarnymi kropkami? Czy czerwonolicy żółw może zaprzyjaźnić się z żółwiem błotnym? Kto pomoże ślimakowi, gdy na łące pojawi się Ognisty Smok? I dlaczego gdy świeci słońce, dżdżownice nie powinny wybierać się na wycieczki? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące świata przyrody znajdziesz w pełnych humoru i ciepła Bajkach w zielonych spodenkach. Opowiadania zawarte w książce są zaproszeniem do spojrzenia z zachwytem i szacunkiem na zwierzęta, rośliny, wodę i słońce, do odkrycia, jak ciekawy i fascynujący jest świat, w którym żyjemy i który powinniśmy szanować.

Konkursy przedmiotowe 2018/2019