Alfabet niepodległości

Wydawnictwo Muchomor

Rok wydania: 2018

Sygnatura: 116071

"Alfabet" to książka na stulecie odzyskania niepodległości! Krótkie, zabawnie zilustrowane hasła są jak elementy układanki, z której wyłania się obraz niepodległej Polski. Dowiecie się, kogo nazywano Dziadkiem, jakie znaczenie miała jedna pięciogodzinna mowa, ile pianista mógł wygrać dla Polski i co łączyło wojnę polsko-bolszewicką z King Kongiem. Poznacie odważne kurierki z czasów wojny, genialnego inżyniera, złotą medalistkę olimpijską... i wiele innych niezwykłych postaci, które tworzyły II Rzeczpospolitą. A jeśli poszukacie rodzinnych wspomnień i wyszperacie wiadomości o tym, co sto lat temu robili Wasi przodkowie, możecie ułożyć własne hasło!