Nowości Książki
Grudzień 2018 PDF Drukuj Email

Janet Fogler, Lynn Stern

Popraw swoją pamięć. Jak zapamiętać to, o czym się zapomina.

Wydawnictwo: Harmonia Universalis

Rok wydania: 2018

Sygnatura: 116219

Książka Popraw swoją pamięć opisuje, jak działa pamięć i zmienia się wraz z wiekiem, w wyniku stresu, choroby i depresji, oraz wyjaśnia, dlaczego ludzie pamiętają to, co pamiętają. Przywołuje także pomocne przykłady zaczerpnięte z codziennego życia.

 

 

 


Ross Hoddinott

Poradnik fotograficzny

Wydawnictwo Galaktyka

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 116220

W książce znajdziemy: omówienie podstaw ekspozycji oraz ustawień aparatów cyfrowych, przykładowe zdjęcia tematyczne i abstrakcyjne oraz opis ich wykonania, sposoby radzenia sobie ze światłem zastanym (jego jakością, ilością oraz kontrastem) i sztucznym, porady, jak korzystać z wewnętrznych i zewnętrznych lamp błyskowych, wskazówki co do użycia filtrów fotograficznych. zarówno tych wykorzystywanych bezpośrednio na aparacie, jak i w cyfrowej ciemni, sposoby obróbki zdjęć w programach graficznych

 

 


Susan Hayes

Poradnik wiercipięty czyli Jak uwolnić energię na 101 sposobów

Wydawnictwo Jedność

Rok wydania: 2018

Sygnatura: Czyt. 116221

We współczesnym świecie, w którym królują komputery, tablety i smartfony, ważne jest, by odkrywać wraz z dziećmi inne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Aktywność na świeżym powietrzu jest rozrywką, która na nowo powinna być doceniona. Warto więc pokazać dzieciom, jak wspaniale mogą bawić się w parku, nad jeziorem, w lesie, a nawet na własnym podwórku. Książka Poradnik wiercipięty to kompendium pomysłów – od wspinania się na drzewa, przez jazdę na sankach, po malowanie obrazków, budowanie domków dla ptaków czy tworzenie własnego miniogródka. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie: propozycje szalonych zabaw z przyjaciółmi i spokojne zajęcia wymagające skupienia i dokładności.

 


Katarzyna Szłapa, Iwona Tomasik, Sławomir Wrzesiński

Przepis na szczęśliwe dziecko

Wydawnictwo Harmonia

Rok wydania: 2018

Sygnatura: Czyt. 116225

Przepis na szczęśliwe dziecko to zbiór ponad 100 zabaw, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale również mają wpływ na rozwój mowy, funkcji poznawczych czy sprawności ruchowej dziecka. Prezentowane zabawy uruchamiają pozytywne emocje, budują i wzmacniają więź między rodzicem i dzieckiem, mają znaczący wpływ na budowanie w maluszku poczucia własnej wartości. Czytelnicy znajdą tu wiele ciekawych propozycji dotyczących wspierania rozwoju dziecka. Między innymi dowiedzą się, jak poprzez masażyki twarzy i ciała wpływać na rozwój mowy, rozwijać słownictwo maluszka, w zabawny sposób usprawniać narządy mowy, kształtować prawidłowy tor oddechowy i poprawną artykulację. Proponowane zabawy doskonalą uwagę i pamięć, usprawniają motorykę małą i dużą, rozwijają poczucie rytmu i wyobraźnię.


Agnieszka Ogonowska

Psychologia mediów i komunikowania. Wprowadzenie

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Rok wydania: 116227

Książka stanowi kompendium podstawowej wiedzy związanej z psychologią mediów. Przedstawia jej umiejscowienie na tle innych subdyscyplin psychologii oraz filmoznawstwa, medioznawstwa i komunikologii (nauki o mediach i komunikowaniu), genezę powstania, zakres i przedmiot zainteresowań, jak również wykorzystywane metody badawcze. To czyni z psychologii mediów dyscyplinę hybrydyczną, która obejmuje cztery sfery: metodologię (M), etykę (E), teorię (T) i aplikację (w sumie: META); pretenduje ona do roli psychologii zintegrowanej, która w ramach spójnego systemu teoretycznego łączy wiedzę z wymienionych powyżej dyscyplin i subdyscyplin. Ów hybrydyczny charakter powoduje, że zagadnienia psychologiczne są prezentowane w ramie medialnej i na odwrót, po to, by w pełni pokazać specyfikę tej relatywnie nowej subdyscypliny psychologii. Zamieszczone w każdym rozdziale przypisy dolne oraz tzw. literatura rozszerzająca są adresowane do Czytelników, którzy mieliby ochotę pogłębić przedstawioną w książce wiedzę źródłową. Podręcznik bowiem ze swej natury narzuca autorowi pewne ograniczenia związane z możliwie syntetycznym i uproszczonym sposobem prezentowania opisywanych zagadnień, ale powinien oferować wskazówki do indywidualnych poszukiwań, zorientowanych na określone zainteresowania.


Arkadiusz Gliszczyński

Rozpoznawanie predyspozycji przestępczych jako forma prewencji kryminalnej.

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 116230

Niniejsza książka ma pozwolić na spojrzenie na kwestie działań na rzecz bezpieczeństwa z pozycji oddziaływań profilaktycznych, które nie są budowane jedynie na podstawie analizy zaistniałych zdarzeń przestępczych, ale przede wszystkim na podstawie umiejętnego wykorzystywania wiedzy krymino­logicznej w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za tę płaszczyznę życia społecznego. Dlatego poruszone zostały m.in. kwestie: czynników krymino­gennych determinujących przestępcze zachowania człowieka, rola ofiary w genezie przestępstwa, proces prognozowania zachowań przestępczych czy profilowania, które – umiejętnie wykorzystywane – mogą przyczynić się do spadku przestępczości i wzrostu poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

 


Beata Podolska

Rytmika dla dzieci

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Rok wydania: 2018

Sygnatura: 116231

Zbiór 120 ćwiczeń i zabaw rozwijających u dzieci potrzebę ruchu i rytmu. Każda z nich zawiera praktyczne wskazówki dla nauczyciela oraz rysunki ilustrujące ćwiczenia. Praca przeznaczona jest dla nauczycieli przedszkoli, ognisk, szkół muzycznych i studentów kierunków pedagogicznych.

 

 

 


Urszula Wykurz

Sekrety w słoiku. Zbiór ćwiczeń do pracy z lekturą w klasie IV szkoły podstawowej

Wydawnictwo Oświatowe "Fosze"

Rok wydania: 2018

Sygnatura: Czyt. 116235

Poradnik zawiera propozycje zadań do pracy z lekturami obowiązkowymi: "Mikołajek", "Akademia pana Kleksa" i uzupełniającymi, wśród których znalazły się: "Cudowna podróż" Selmy Lagerlf, cztery powieści Pawła Beręsewicza ("Ciumkowe historie w tym jedna smutna", "Na przykład Małgośka", "Tajemnica człowieka z blizną", "Czy wojna jest dla dziewczyn?").

 

 


Luke Jackson

Seks, prochy i zespół Aspergera. Przewodnik po dorosłości dla osób z zespołem Aspergera

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagielońskiego

Rok wydania: 2018

Sygnatura: 116236

Niepowtarzalne połączenie poradnika i autobiograficznych przemyśleń autora młodego mężczyzny z zespołem Aspergera do których doszedł, wkraczając w dorosłość. W pełen humoru sposób przedstawia największe wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć nastolatkowie i młodzi dorośli z ASD w czasach szkolnych, studenckich czy w pierwszej pracy. Jego trafne uwagi i wskazówki pomagają poradzić sobie z problemami wrażliwości sensorycznej, presją otoczenia, znęcaniem się oraz budowaniem relacji towarzyskich i intymnych. Jackson nie boi się przy tym takich tematów, jak seks, narkotyki czy alkohol. Opowiada o nich z rozbrajającą szczerością, a co najważniejsze w zgodzie z logiką aspich!

 


Małgorzata Goetz, Małgorzata Cieuch

Skuteczne sposoby rozwiązywania problemów wychowawczych. Procedury postępowania, pozytywne wychowanie - sprawdzone metody, zadania nauczycieli, specjalistów, dyrektora

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Rok wydania: 2017

Sygnatura: Czyt. 116238

W książce "Skuteczne sposoby rozwiązywania problemów wychowawczych" dyrektor znajdzie omówienie sprawdzonych metod wychowawczych oraz procedur postępowania. Dzięki wskazówkom zawartym w broszurze dyrektor skutecznie rozwiąże najczęstsze, a zarazem najtrudniejsze problemy wychowawcze, takie jak agresja rówieśnicza, palenie tytoniu, wagary. Z publikacji dowiesz się, na czym polega pozytywne wychowanie oraz jakie zadania mają poszczególne osoby w szkole w zakresie przeciwdziałania problemom wychowawczym i ragowania na nie.

 


Strona 1 z 3
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.