Marzec 2017

PDF Drukuj Email
648 odslon

Simone Rudy

Aspergirls. Siła kobiet z zespołem Aspergera.

Wydawnictwo: Harmonia Universalis

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113090

Książka dla każdej aspergirl i jej bliskich, lecz również dla osób, które naukowo lub zawodowo interesują się zespołem Aspergera. Rudy Simone dzieli się własnymi doświadczeniami i wiedzą, przywołuje też wspomnienia ponad trzydziestu kobiet, u których zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu, a także spostrzeżenia ich partnerów i rodziców.

 

 

 


 

James Bell

Autyzm a wczesna interwencja. Rzeczowe pytania, życiowe odpowiedzi.

Wydawnictwo : Harmonia Universalis

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113092

W niniejszej książce autor odpowiada na trzy podstawowe pytania zadawane przez rodziców dzieci z autyzmem: Co powinienem najpierw wiedzieć? Co powinienem najpierw zrobić? Jaki program terapii jest odpowiedni dla mojego dziecka? James Ball tłumaczy, czym jest autyzm, a czym nie jest, i przedstawia program wczesnej interwencji oraz składniki "idealnego" programu terapii dla małych dzieci z zaburzeniem ze spektrum autyzmu. Omawia też różne techniki o udowodnionej skuteczności oraz narzędzia pozwalające ocenić, czy techniki te są odpowiednie dla danego dziecka i jego rodziny.

 

 

 


 

Alvin Rosenfeld, Nicole Wise

Bez presji. Pozwólmy dzieciom cieszyć się dzieciństwem.

Wydawnictwo: Buchmann - Grupa Wydawnicza Foksal

Rok wydania: cop. 2016

Sygnatura: 113101

Znakomita odtrutka dla rodziców na zalew nieskutecznych porad wychowawczych, która obala mity dotyczące wychowywania dzieci. Uzmysławia rodzicom, że tzw. hyper-parenting, czyli obsesyjna tendencja do kontrolowania każdego aspektu wychowywania dzieci oraz dokładnego planowania poczęcia, ciąży, porodu, czy rozwoju dziecka tak naprawdę prowadzi donikąd, a niejednokrotnie przynosi więcej szkody niż pożytku. Autorzy po kolei rozprawiają się z pokutującymi wśród nadrodziców mitami dotyczącymi wychowania. Analizują również potencjalne niebezpieczeństwa płynące z nadrodzicielstwa i szkody, jakie ono czyni rodzicom i dzieciom. A przede wszystkim proponują konkretnie rozwiązania.

 


 

Brunon Hołyst

Bezpieczeństwo gatunku ludzkiego.

Wydawnictwo Naukowe PWN

Rok wydania: 2016

Sygnatura: Czytelnia 113103

W tomie 4 cyklu zostały opisane zagrożenia naturalne i cywilizacyjne, wynikające z narastania terroryzmu, konfliktów i problemów społecznych, coraz większej liczby odnotowywanych chorób cywilizacyjnych, wyczerpania nieodnawialnych źródeł energii oraz zasobów planety, a także wielu aspektów codziennego życia niosących ze sobą brak poczucia bezpieczeństwa człowieka.

 

 

 


 

Monika Lubina

Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113122, Czytelnia 113123

Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko stanowią piątą część cyklu wierszyków i ćwiczeń na głoski. Pomoc dla borykających się z jąkaniem i pracujących z nimi logopedów.

 

 

 

 


 

Dariusz Brakoniecki

Detektywistyka. Prawne i funkcjonalne aspekty działalności detektywistycznej w Polsce i na świecie.

Wydawnictwo: Difin

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113129

Książka adresowana do uczestników kursów detektywistycznych wymaganych dla uzyskania licencji detektywa oraz detektywów i przedsiębiorców świadczących usługi detektywistyczne. W sposób kompleksowy omawia wszystkie aspekty działalności detektywistycznej, nie tylko prawne ale również funkcjonalne, stanowiąc bez wątpienia przewodnik po zawodzie.

 

 

 


 

Piotr Krupa

Dylematy taty. Subiektywny poradnik rodzica.

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113133

Zbiór ok. 30 felietonów na temat tacierzyństwa pisanych z przymrużeniem oka przez świeżo upieczonego ojca. Książka powinna zainteresować zarówno młode matki, jak i przerażonych tatusiów, których rzeczywistość przerosła marzenia i oczekiwania. Tematyka felietonów dotyczy różnych aspektów życia Rodziców, takich jak karmienie, usypianie, wyjścia na spacer czy na plac zabaw, a wszystko okraszone refleksjami autora na temat zmieniającej się współcześnie roli ojca w życiu dziecka.

 

 

 


 

Zbigniew Tarkowski

Dzieci z zaburzeniami zachowania, emocji i mowy.

Wydawnictwo: Harmonia Universalis

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113134, Czytelnia 113135

Wśród publikacji dostępnych na polskim rynku wydawniczym można spotkać prace poruszające różne aspekty zaburzeń, ale znacznie trudniej znaleźć takie, które zagadnienie to ujmowałyby w sposób wyczerpujący, a jednocześnie tak praktyczny. Ogromnym walorem książki są liczne przykłady i opisy zaburzeń zachowania, emocji i mowy. Przedstawione jest ich tło rodzinne, przebieg terapii oraz skutki dla bliskich i odległych losów dziecka. Zostały one zaczerpnięte zarówno z własnej praktyki autora, jak również z literatury, Internetu i wspomnień rodziców. Opis każdego przypadku zawiera cenny komentarz.

 

 


 

Anna Szymanik-Kostrzewska

Dziecko jako projekt rodzicielski ? Przekonanie matek na temat wychowania i ich percepcja zachowań dziecka.

Wydawnictwo: Difin

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113136

Książka obejmuje badania współczesnych matek małych dzieci. Autorka za cel przyjęła udowodnienie, iż istnieje współzależność pomiędzy przekonaniami współczesnych matek na temat rozwoju i wychowania dzieci oraz wynikającymi z nich zachowaniami matek, a obserwowanymi przez matki u swoich dzieci wczesnymi zachowaniami o charakterze kompresji wiekowej. Przyczyn takich zachowań, jak użytkowanie przez małe dzieci technologii (np. telefonów komórkowych), wybieranie zabawek, pokarmów czy ubrań, upatruje w praktykach rodzicielskich, powiązanych z wiarą matek w mity wychowawcze, mianowicie: dziecko jest najważniejsze na świecie, a obowiązkiem rodzica jest zapewnić mu szczęśliwe dzieciństwo. Akcentując umiarkowaną powszechność zachowań rodzicielskich, składających się na projektowanie dzieciństwa, stara się określić ich psychospołeczne podstawy oraz opisać skutki w postaci obserwowanych obecnie, quasi-dorosłych zachowań dziecięcych.

 


 

Red. nauk. Anna Karpińska, Katarzyna Borawska-Kalbarczyk, Alina Szwarc.

Edukacja w perspektywie oczekiwań współczesności.

Wydawnictwo Adam Marszałek

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113137

Teksty umieszczone w niniejszym tomie są efektem wielowymiarowego spojrzenia na edukację w kontekście oczekiwań współczesnego świata i wyzwań, jakie stawiają dokonujące się w nich przeobrażenia. W monografii wyodrębniono dwie części. Są to "Edukacyjne przestrzenie zmian współczesnego świata" oraz "Edukacyjne problemy w dydaktycznych kontekstach - wątki ontodydaktyczne, teleologiczne i aksjologiczne". Autorskie teksty zebrane w pierwszej części swoją problematyką wpisują się w szeroki nurt pogłębionego dyskursu społecznego na temat jakości edukacji oraz kierunków jej przeobrażeń pod wpływem zmian współczesności . W części drugiej Autorzy prowadzą rozważania nad wieloma zagadnieniami z obszaru dydaktycznych uwarunkowań procesów edukacyjnych, istotnych z punktu widzenia teorii i praktyki pedagogicznej.

 

 


 
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.