Kwiecień 2017

PDF Drukuj Email
573 odslon

Adam Budnikowski

Ekonomia międzynarodowa

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Rok wydania: cop. 2017

Sygnatura: 113138

Autor przedstawił pojęcie i zakres ekonomii międzynarodowej. W części dotyczącej teorii handlu międzynarodowego zostały omówione m.in. klasyczne i neoklasyczne teorie handlu międzynarodowego, wyposażenie w czynniki produkcji i ich międzynarodowe przepływy, zależności między wzrostem gospodarczym a handlem międzynarodowym. W części podręcznika dotyczącej polityki handlowej zaprezentowano cła, bariery pozataryfowe, protekcjonizm, międzynarodową politykę handlową. Część obejmująca wiedzę o międzynarodowych stosunkach finansowych zawiera omówienie: bilansu płatniczego, kursu walutowego i rynku walutowego, mechanizmu dostosowawczego, międzynarodowego systemu walutowego. W części dotyczącej wyzwań wobec globalnych problemów przedstawiono rolę handlu międzynarodowego dla rozwoju gospodarczego krajów rozwijających się, kryzysy finansowe oraz wyzwania globalizacji.


Red. nauk. Violetta Skrzypulec - Plinta, Agnieszka Drosdzol - Cop

Ginekologia dziecięca i dziewczęca.

Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Rok wydania: 2017

Sygnatura: Czytelnia 113157

Monografia zawiera aktualne standardy postępowania w ginekologii wieku rozwojowego. W książce opisano m.in.: zaburzenia miesiączkowania, dojrzewanie płciowe, wady narządów płciowych, zaburzenia odżywiania, schorzenia endokrynologiczne, nowotwory narządów płciowych, diagnostykę ultrasonograficzną, cytologiczną, kolposkopową oraz zagadnienia prawne w ginekologii dziecięcej i dziewczęcej.

 

 

 


 

Adele Faber, Eliane Mazlish

Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: cop. 2016

Sygnatura: 113164

W publikacji zaprezentowano najczęściej pojawiające się problemy z jakimi spotykają się nastolatki i ich rodzice. Wychodząc od ustalenia godziny powrotu do domu, a kończąc na seksie i narkotykach. Autorki dają rodzicom konkretne porady, zarówno nowatorskie jak i wcześniej sprawdzone pomocne w budowaniu trwałej więzi i bezpiecznym przejściu przez trudne lata dojrzewania

 

 


 

Ewa Woydyłło

Ludzie, ludzie...

Wydawnictwo Literackie

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113179

Dlaczego bywamy kłótliwi, wścibscy i nieokrzesani? Dlaczego tak trudno znosimy przywary innych ludzi? Czy złych nawyków można się oduczyć?
Ludzie, ludzie… to „pisany gabinet terapeutyczny”, w którym każdy zostanie wysłuchany i znajdzie radę dla siebie. Tym razem sławna psycholog Ewa Woydyłło skupia się na różnych ludzkich charakterach – niektóre opisywane i analizowane sytuacje czytelnik bez trudu rozpozna jako znane z mediów, są tu też przykłady zaobserwowane przez psycholog w swoim otoczeniu. Czytamy więc o ludziach emanujących złą energią, czyli o wampirach energetycznych, o obsesyjnie gromadzących rzeczy, o manipulantach i o kultywujących rozmaite tabu. A dalej o perfekcjonistach, krętaczach, narcyzach, opowiadaczach, malkontentach i obrażalskich. Ta książka działa jak zwierciadło, przed którym albo się uśmiechamy, albo wstydzimy. Możemy się też rozzłościć, zadumać, coś rozważyć i coś postanowić. Otwarta forma i dobra energia autorki – niestrudzenie przekonują, że można się zmienić na każdym etapie życia.


 

Jerzy Grzybowski

Małżeńskie znaki zapytania. Pokonywanie codziennych rozczarowań.

Wydawnictwo M

Rok wydania: cop. 2016

Sygnatura: 113182

Małżonkowie zadają sobie wiele pytań, na które nie znajdują odpowiedzi, wertując poradniki psychologiczne czy uczestnicząc w warsztatach. A przecież to oni sami są najlepszymi ekspertami w swoim związku. "Małżeńskie znaki zapytania" skierowane są zarówno do osób, które rozpoczynają małżeńską drogę, jak i do tych, którzy już mierzą się z wieloma życiowymi zadaniami, problemami i trudnościami w małżeństwie. Znajdziesz w niej szczere świadectwo Autora, współzałożyciela Ruchu Spotkań Małżeńskich w Polsce, a także wiele innych historii par. Jest to prawdziwa skarbnica praktycznej wiedzy o relacjach między małżonkami oraz przewodnik o tym jak wspólnie przejść przez życie. Książka Jerzego Grzybowskiego pokazuje, że warto i trzeba stawiać pytania, a dialog jest najlepszą metodą na znalezienie odpowiedzi na nie.

 

 


 

Joanna Białobrzeska

Matematyka mimochodem. Zabawy, historyjki, konkursy, łamigłówki, szyfry.

Wydawnictwo Didasco

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 113185

W „Matematyce mimochodem” dzieci wraz z bohaterami komiksu tropią matematykę, uczestniczą w ich podróży po świecie, odnajdują listy i poznają zawarte w nich tajemnice, przeżywają wiele przygód. Aby odnaleźć matematykę, nieźle muszą łamać sobie głowy! W komiksach nie brakuje wątków sensacyjnych. Ściśle tajne zadanie profesora Alojzego to nie tylko wiele szyfrów i zadań do rozwiązania, ale także zabawne przygody w Tokio, labirynty w egipskich piramidach i zaskakujące akcje. Matematyka jest także w bajkach matematycznych. Śpiąca królewna składa gratulacje za prawidłowo rozwiązane zadania, Baba-Jaga zaprasza na ulubiony smakołyk, dwa Michały, kłótliwy sześciogłowy smok, Chuderlak i olbrzymi z Królestwa Olbrzymów wciągają do liczenia mimochodem nie tylko kilometrów.

 


 

Małgorzata Głoskowska - Sołdatow

Motywacja do uczenia się uczniów w młodszym wieku szkolnym.

Wydawnictwo Akademickie Żak

Rok wydania: cop. 2016

Sygnatura: 113198

Motywacja to niezwykle istotne zagadnienie w odniesieniu do edukacji wczesnoszkolnej otwierającej rozdział obowiązków – zauważa autorka we wstępie. W dzisiejszych czasach bowiem szczególnie kompetencje uczenia się są wyznacznikiem sukcesów edukacyjnych, a na późniejszym etapie życia, również zawodowych. Nabywanie ich jest procesem długotrwałym, trwającym przez całe życie. Problemem jest jednak to, w jaki sposób skłonić uczniów do działania, jak uruchomić skomplikowany mechanizm odpowiedzialny za wzbudzenie chęci i potrzeby uczenia się i wykonywania zadań edukacyjnych na najwyższym poziomie, jak sprawić, by uczniowie odczuwali z tego powodu satysfakcję, by towarzyszyła im radość poznawania. Rozważania na ten temat są głównym zagadnieniem rozpatrywanym na kartach książki. Ta praca jest szczególnie polecana studentom pedagogiki oraz nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, aby pomóc im wspierać rozwój tej ważnej kompetencji u uczniów i nie stracić szansy kształtowania u nich umiejętności edukacji przez całe życie.


 

Amanda Hopkins

Mowa gestów.

Wydawnictwo Harmonia

Rok wydania: 2016

Sygnatura: Czytelnia 113199

Książka "Mowa gestów" opisuje kilkadziesiąt najbardziej popularnych gestów. Powstała ona z myślą o dzieciach, dla których to, co niewypowiedziane, nie zawsze jest łatwe i zrozumiałe. Pozwala ćwiczyć spostrzegawczość, słownictwo, a przede wszystkim umiejętności z zakresu komunikacji niewerbalnej (zdolność odczytania informacji przekazywanych przez mimikę twarzy, postawę ciała czy gesty rąk), która jest równie ważna jak wypowiadane zdania.

 

 


 

James H. Fallon

Mózg psychopaty. Intrygujące spojrzenie na ciemną stronę umysłu.

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 113200

W fascynujący świat psychopatii zabiera nas ceniony amerykański psychiatra i neurobiolog. James Fallon, badając mózgi psychopatycznych morderców, ku swojemu zdziwieniu odkrył, że jego własny mózg wykazuje zmiany charakterystyczne dla tej grupy osób. Co więcej, dowiedział się, że kilku jego przodków w linii męskiej było mordercami, a przynajmniej podejrzewano ich o dokonanie zbrodni. Fakt ten nie tylko zakłócił życie osobiste i zawodowe Fallona, ale sprawił, że zakwestionował on własną tożsamość.

 

 


 

Guy Corneau

Nieobecny ojciec,  zagubiony syn. Od zranienia do rozmowy.

Wydawnictwo zwierciadło

Rok wydania: cop. 2016

Sygnatura: 113207

Książka o męskości we współczesnych czasach. Autor analizując różne rodzaje nieobecności ojcowskiej, wyjaśnia w tej perspektywie homoseksualizm, odcinanie się mężczyzn od swojej wrażliwości, kłopoty z kontrolowaniem agresji, lęk przed bliskością i skłonności depresyjne.

 

 


 
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.