Luty 2019 PDF Drukuj Email

Karty narzędzi pozytywnej dyscypliny

Sygnatura: G 696

"Karty Narzędzi Pozytywnej Dyscypliny" to poręczna pomoc dla zagonionego rodzica. Chcesz pamiętać, o tym co ważne w relacji z dzieckiem? Chcesz przypomnieć sobie, co konkretnie możesz zrobić, by dogadać się z dzieckiem, znaleźć rozwiązanie problemu lub wspierać je w doskonaleniu takich umiejętności jak samodzielność, pewność siebie, poczucie własnej wartości i samodyscyplina? 52 karty w zwięzłej formie przedstawiają najważniejsze założenia opartej na szacunku i empatii metody wychowawczej Pozytywna Dyscyplina.

 

 

 

 

 

 


Piłki : czytanie uczestniczące dla dzieci z trudnościami w porozumiewaniu się

Sygnatura: G 692

"Piłki: czytanie uczestniczące dla dzieci z trudnościami w porozumiewaniu się" to publikacja z serii Czytaj i Rozmawiaj (Biblioteka AAC). Książka stanowi pomoc do nauki aktywnego czytania dla dzieci z trudnościami w porozumiewaniu się i nie tylko. Zawiera prostą historię z powtarzającym się refrenem, który budzi ciekawość dziecka i mobilizuje je do odkrywania kolejnej strony. Dołączone do książki symbole obrazkowe (PCS) umożliwiają dziecku z trudnościami w porozumiewaniu się branie czynnego udziału w czytaniu tekstu, zastępując słowa, których nie potrafi wypowiedzieć, a dzieciom z autyzmem, które potrzebują szczególnej wizualizacji, pozwalają dodatkowo lepiej zrozumieć czytany tekst. Książka jest doskonałym pretekstem do nauki podejmowania i prowadzenia dialogu, zadawania pytań, komentowania. Zachęca również do wspólnych zabaw wokół tekstu.

 

 

 

 

 


Karty pracy na koncentrację : edukacja wczesnoszkolna

Sygnatura: G 684

Publikacja zawiera 100 kart pracy z ćwiczeniami na koncentrację. Koncentracja to umiejętność, którą powinien posiadać każdy uczeń. Bez niej żadne dziecko nie może efektywnie się uczyć i uczestniczyć w lekcjach. Ważne jest więc, aby wszyscy uczniowie, a szczególnie ci, którzy mają problemy z koncentracją, systematycznie wykonywali różnego rodzaju ćwiczenia kładące nacisk na usprawnianie tej umiejętności. Zadania znajdujące się w tej publikacji zostały przygotowane dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W większości opierają się na materiale obrazkowym (w kilku ćwiczeniach również na materiale literowym i wyrazowym). Wykorzystane ilustracje w przeważającej części są kolorowe, dzięki czemu karty będą bardziej atrakcyjne dla dzieci.

 

 

 

 

 


Łamacz lodów

Sygnatura: G 660

50 kart i 50 zaskakujących pytań! O czym myślisz, kiedy nie możesz zasnąć? Jak widzisz swoje życie za 10 lat? Co sprawia, że się uśmiechasz? Integracja i zabawa poprzez grę karcianą przeznaczoną dla uczniów powyżej 12 lat. Uczy rozmowy o emocjach, aktywnego słuchania, wypowiadania się na różne tematy. Terapeucie/nauczycielowi pozwala na lepsze poznanie dzieci i integrację grupy. Doskonała na pierwsze dni w nowej grupie! Mogą być z powodzeniem stosowane w trakcie zajęć psychoedukacyjnych, zajęć socjoterapeutycznych, szkoleń czy rodzinnych spotkań.

 

 

 

 

 

 


303 - Bitwa o Anglię

Sygnatura: DVD 3669

Jest rok 1940. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold "Tolo" Łokuciewski. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki okazuję się najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów.

 

 

 

 

 

 


Najpiękniejsze zjawiska przyrody

Sygnatura: DVD 3663

Film zabiera widzów w niezwykłą podróż szlakiem, jakim co roku porusza się Słońce - od równika, przez półkulę północną i znów ku południu. Przewodnikiem w tej wędrówce jest David Attenborough, który barwnie i ciekawie komentuje naturalny rytm życia - rozmnażania, wychowywania potomstwa, żerowania. Rytm, który wyznacza Słońce, Księżyc oraz zmieniające się na świecie pory roku. Oszałamiające zdjęcia flory, fauny oraz zjawisk naturalnych zapierają widzom dech w piersiach, czyniąc ich świadkami niezwykłych, często dramatycznych spektakli natury.

 

 

 

 

 

 


Mamma Mia! : Here We Go Again

Sygnatura: DVD 3660

Dziesięć lat po premierze "Mamma Mia!", ponownie zapraszamy na magiczną grecką wyspę Kalokairi - na nowy musical, oparty na piosenkach Abby. Sophie oczekuje dziecka i podobnie jak jej matka Donna będzie musiała podjąć życiowe wyzwanie.

 

 

 

 

 

 


Film o pszczołach

Sygnatura: DVD 3652

Niepozorna pszczoła postanawia położyć kres wyzyskiwaniu swojego gatunku przez ludzkość i rozpoczyna sądową batalię z handlującymi miodem korporacjami.

 

 

 

 

 

 

 


Dobry dinozaur

Sygnatura: DVD 3233

„Dobry dinozaur” to przezabawna i wzruszająca opowieść o tym, jak stawić czoło własnym lękom i odnaleźć swoje przeznaczenie. Czy zastanawiałeś się co by było, gdyby miliony lat temu asteroida, która zmieniła bieg życia na Ziemi, nie trafiła w naszą planetę i ogromne dinozaury chodziłyby po niej do dziś? Młody apatozaur imiennie Arlo zaprzyjaźnia się z małym jaskiniowcem, Bąblem. W trakcie podróży  przez surową i tajemniczą krainę Arlo uczy się stawiać czoło swoim lękom i odkrywa, do czego jest zdolny.

 

 

 

 

 

 


B@jki

Sygnatura: ACD 2525

Zabawne, przewrotne, nieco zwariowane i bardzo nowoczesne bajki dla dzieciaków XXI wieku. Tutaj Smok Wawelski ma swój telefon komórkowy, a dziewczynka w zielonym kapturku pomaga sklerotycznemu i niedowidzącemu wilkowi. Złota rybka wspólnie ze stanowiącym przynętę robakiem wyprowadzają wędkarza w pole, a Baba Jaga, wspomagana przez Jaśka i Małgosię, robi karierę jako rapująca Baba Dżaga.

 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 2
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.