Styczeń 2017

PDF Drukuj Email
366 odslon

A ja wolę moją mamę

Sygnatura: CD 2021

Płyta zawiera następujące piosenki: A ja wolę moją mamę, Ta lalka jest moja, Gdyby tak Guliwer ..., Komiksy - magiczne obrazki, Na Wojtusia ..., Z "Donaldem" w kieszeni, Kto się przezywa, Raczej, Ufo - Buffo, Kołysanka Dla Michałka.

 

 

 

 


 

Niezwykłe lekcje rytmiki : śpiewamy do wierszy Marii Konopnickiej

Sygnatura: CD 2046

Płyta zawiera wersje wokalne i instrumentalne piosenek oraz lekcje rytmiki: Muchy samochwały, Bocian, Nasza czarna jaskółeczka, Pranie, Ogródek, Rzeka, Co słonko widziało, Tęcza, Stefek Burczymucha, Jak szła Wisła do morza.

 

 

 

 


 

Niezwykłe lekcje rytmiki: śpiewamy i tańczymy

Sygnatura: CD 2047

Płyta zawiera wersje wokalne i instrumentalne piosenek oraz lekcje rytmiki: Jestem Polakiem, Opolskie nutki, Polskie pyszności, Orzeł czy reszka, Warszawa stolica Polski, Skarby Polski, Wielcy Polacy, Wesoła Zielona Góra, Kraków stare miasto, Historia Polski.

 

 

 

 


 

Cyberprzemoc i inne zagrożenia w cyfrowym świecie

Sygnatura: CD-R 2037

Płyta zawiera dwie prezentacje multimedialne oraz scenariusz zajęć dla uczniów szkoły podstawowej dotyczący zjawiska przemocy i cyberprzemocy. Pierwsza z prezentacji jest szkoleniem dla kadry pedagogicznej, które pomoże wprowadzić nauczycieli w tematykę cyberprzemocy i poinstruuje, jakie środki profilaktyczne i zaradcze należy w tym zakresie stosować. Druga natomiast stanowi gotowe narzędzie, dzięki któremu nauczyciele przeprowadzą skuteczne warsztaty dla uczniów. W ten sposób młodzi użytkownicy internetu unikną zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, a jeśli spotkają się z jakąś formą przemocy - będą wiedzieli, jak sobie z nią poradzić.

 


 

Metody nauki czytania i pisania w przedszkolu

Sygnatura: CD-R 2038

Płyta "Metody nauki czytania i pisania w przedszkolu" zawiera omówienie najważniejszych i najciekawszych koncepcji nauki czytania i pisania. Na płycie znajduje się omówienie: odimiennej metody nauki czytania według dr Ireny Majchrzak, Metody Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz, metody Glenna Domana, symultaniczno -sekwencyjnej, metody czytania prof. Jagody Cieszyńskiej, glottodydaktyki, metody nowozelandzkiej, metody analityczno-syntetyczna Przyłubskich. Dodatkowo na płycie znaleźć można dwa artykuły. Pierwszy porusza kwestie lateralizacji - zaburzenia i skutki (lateralizacja to inaczej dominacja jednej strony - prawej lub lewej - nad drugą podczas wykonywania codziennych czynności). Zaburzenie lateralizacji może powodować problemy z koncentracją oraz nauką pisania i czytania. Drugi skupia się na koordynacji wzrokowo-ruchowej, która decyduje w dużej mierze o dojrzałości szkolnej dziecka.

 


 

28 zabaw muzycznych : piosenki i scenariusze zajęć wspomagające naukę języka angielskiego oraz rozwój koordynacji ruchowo-słuchowej

Sygnatura: DT 1041, CD 1963-1964

Nagrania i scenariusze zabaw zostały stworzone na podstawie prac Barbary Sher, której warsztaty i publikacje traktujące o roli zabawy są cenione przez czytelników na całym świecie. Książeczka prezentuje aktywne zabawy dla dzieci w wieku 3-8 lat o charakterze interaktywnym. Można je zaadaptować tak, że każdy, niezależnie od zdolności, będzie mógł się bawić. Nie istnieją tu dobre i złe odpowiedzi. Nie potrzeba żadnych materiałów. Nasza propozycja stanowi dla dzieci i prowadzących szansę bycia sobą i pełnego radości dzielenia się z innymi. Do książki dołączono 2 płyty CD na których jest dwadzieścia osiem piosenek

 

 

 


 

Piosenki dla przedszkolaka. 7, Przyjaciele Skrzata

Sygnatura: DT 1056, CD 1980

Lubisz kogutka Ziutka, królewnę Lenkę i hipopotama Maksa? Bohaterowie książek Skrzata zapraszają do wspólnej zabawy! Z siódmą częścią bestsellerowej serii "Piosenki dla przedszkolaka" wyruszysz w muzyczną podróż do nudzimisiowej krainy, posłuchasz, co wyczynia Bartek Koniczyna, i razem ze skrzatem Jagódką wytropisz leśną plotkę. Do książeczki dołączamy płytę z nagraniami piosenek w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu.

 

 


 

Głoskowe wierszyki - językowe wygibasy

Sygnatura: DT 1061, CD 2010

Głoskowe wierszyki, to łatwo wpadające w ucho krótkie rymowanki, których nauka ma na celu ułatwienie i uprzyjemnienie ćwiczeń utrwalających poprawną wymowę poszczególnych głosek. Ćwiczenia takie doskonale pomagają opanować dzieciom wypowiadanie dłuższych fraz, zawierających daną głoskę. Dzieci bardzo chętnie uczą się tych, z pozoru łatwych, tekstów.

 

 

 

 

 


 

Segregujemy śmieci

Sygnatura: DVD 3285

Film w bardzo atrakcyjnej formie przedstawia problemy związane z narastającą ilością śmieci i odpadów, a także pokazuje pozytywne rozwiązania tego problemu i zachęca do aktywnego udziału w procesie segregowania odpadów.

 

 

 

 

 

 


 

Uczę się z kartami pracy : karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną z elementami przysposobienia do pracy. Cz. 1

Sygnatura: G 347

Karty pracy przygotowano z myślą o uczniach z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla uczniów szkół przysposabiających do pracy, ale można ją także wykorzystać w szkołach specjalnych - podstawowych i gimnazjach, ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych i klasach integracyjnych. Karty są skonstruowane tak, aby nauczyciel korzystał z gotowych poleceń, a stosując zasadę indywidualizacji - sam mógł je modyfikować, dostosowując zadania do możliwości intelektualnych ucznia.

 
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.