Luty 2017

PDF Drukuj Email
394 odslon

Nowe patyki i patyczki

Sygnatura: ACD 1975

Płyta "Nowe patyki i patyczki" obejmuje wszystkie wiersze i opowiadania ks. Jana Twardowskiego opublikowane w tomach: "Zeszyt w kratkę", "Nowy zeszyt w kratkę" i "Patyki i patyczki". Zawiera ponad sto utworów, na których wychowują się już kolejne pokolenia czytelników.

 

 


My First Little Songs : piosenki i zabawy wspomagające naukę języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym

Sygnatura: DT 1059, CD 2007-2008

Publikacja składa się z książki i dwóch płyt, na których znajdują się piosenki w języku angielskim przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. W książce, oprócz zapisów nutowych i tekstów piosenek, Czytlenik znajdzie propozycje zabaw, dzięki którym przedszkolaki mają szansę "osłuchania się" z językiem obcym. Na płytach znaduje się 29 piosenek. Pierwsza płyta to zbiór piosenek na cztery pory roku. Druga płyta zawiera piosenki na różne okazje, które mogą być wykorzystywane na zajęciach powiązanych tematycznie z utworem, oraz niezależnie od realizowanego tematu. Ilustrowanie treści ruchem i gestem pomaga w rozumieniu nowego słownictwa. Zrytmizowane teksty i melodia sprzyjają szybkiemu opanowaniu nowych słów, a nawet całych wyrażeń. Zawarte w publikacji piosenki zachęcają do wspólnej zabawy z innymi dziećmi, co zaspokaja takie naturalne potrzeby, jak ruch i interakcja z rówieśnikami.


Uzależnienie od gier komputerowych

Sygnatura: DVD 3277

W obecnym świecie korzystanie z telefonów komórkowych, tabletów, Internetu itp. stało się czymś naturalnym, praktycznie nieodłącznym elementem codzienności, zarówno dorosłych, jak i młodych ludzi. Kiedy więc możemy mówić o uzależnieniu od gier komputerowych, telefonu komórkowego, portali społecznościowych? Gdzie przebiega ta cienka granica? Film "Uzależnienie od gier komputerowych" został zrealizowane w konwencji filmu popularnonaukowego. Wiedza na temat zagrożeń, jakie może nieść ze sobą wirtualny świat, została przekazana w klarowny i atrakcyjny sposób. Film został wzbogacony wypowiedzią (dla uczniów oraz dla dorosłych) psychologa Małgorzaty Reiter.

 

 


Portale społecznościowe - czy można się uzależnić?

Sygnatura: DVD 3279

Film porusza problem uzależnienia (zależności) od portali społecznościowych. W filmie zostały przedstawione trzy różne historie młodych ludzi, którzy opowiadają o wpływie portali społecznościowych na ich życie. Każda z tych historii została skomentowana przez eksperta - psychologa.

 

 

 

 

 


Być uchodźcą

Sygnatura: DVD 3280

W filmie poznajemy historię 18-letniego Czeczena, który w Polsce mieszka już 10 lat. Opowiada on o swoim życiu w Polsce, o marzeniach i zderzeniu tych marzeń z rzeczywistością. Ukazana lekcja w szkole - pokazuje skomplikowaną sytuację obu stron, Polaków i Czeczenów. Granica między dwoma grupami zarysowana jest bardzo wyraźnie na kilku płaszczyznach. Obie opowieści - obserwowana lekcja w polskiej szkole i historia młodego Czeczena wzajemnie się dopełniają, tworząc skomplikowany obraz relacji między obiema narodowościami.

 

 

 


Oni wyglądali tak jak my

Sygnatura: DVD 3281

Film to próba odpowiedzenia na pytanie czym dla młodych ludzi dzisiaj jest etos Powstania Warszawskiego. Czym był wtedy patriotyzm, czym jest dzisiaj? Czy młodzi ludzie tak jak ich rówieśnicy podczas II Wojny Światowej poszliby walczyć za Polskę? Czy mieli podobne marzenia, zainteresowania?

 

 

 

 

 


Bobo i inni : proste historyjki obrazkowe do ćwiczeń językowych

Sygnatura: G 333

Zestaw zawiera proste, 3-elementowe historyjki obrazkowe do wspierania rozwoju językowego dziecka i do ćwiczeń w tym zakresie. Pomoc jest przeznaczona dla Rodziców, którzy chcą wspierać mowę swojego dziecka na bardzo wczesnym etapie, jak i dla Terapeutów do pracy z dziećmi z zaburzeniami komunikacji językowej. Praca z historyjką obrazkową wspiera rozwój zdolności narracji u dziecka. Pozwala ćwiczyć umiejętności dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych oraz czasowych. Uczy linearnego uporządkowania sekwencji zdarzeń, dostrzegania relacji pomiędzy nimi i ich językowego opisu. Materiał ćwiczeniowy zawiera 24 historyjki obrazkowe oraz etykiety z podpisami.

 

 


Budowanie struktury zdania

Sygnatura: G 335

"Budowanie struktury zdania" to doskonała pomoc przeznaczona do terapii językowej dzieci i dorosłych. Zestaw polecamy: osobom dorosłym z afazją motoryczną, starszym dzieciom z problemami dyslektycznymi, dzieciom doskonalącym naukę czytania, osobom dorosłym i dzieciom dwujęzyczym, uczącym sie języka polskiego jako obcego. Materiał sprawdzi się zarówno podczas terapii ze specjalistą, jak i w trakcie samodzielnych ćwiczeń w domu.

 

 

 


Karty diagnozy: 10 etapów rozwoju dziecka od 4. do 36. miesiąca życia

Sygnatura: G 343

Karty zawierają dokładny opis umiejętności i sprawności, które powinno posiadać dziecko w określonym przedziale wiekowym. Pozwalają w prosty i czytelny sposób monitorować i diagnozować rozwój dziecka. Dzięki nim można łatwo sprawdzić, czy dziecko we właściwym czasie osiągnęło kolejne etapy rozwoju, a tym samym - zapobiec wszelkim nieprawidłowościom. Brak oczekiwanych zachowań, które zostały wyszczególnione w kartach, może być bowiem sygnałem wielu poważnych zaburzeń, w także tym autyzmu.

 

 

 


Odżywianie: ćwiczenia rozwijające umiejętność słuchania, mówienia i myślenia

Sygnatura: G 345

Materiały przeznaczone są dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. W obrębie każdego tematu zadania w zakresie umiejętności wczesnoszkolnych uporządkowane są od najprostszych do najtrudniejszych. Mogą być więc wykorzystywane w trakcie zajęć rewalidacyjnych, ale również jako materiały dodatkowe do pracy na lekcji. W skład publikacji wchodzą: karty z łatwymi tekstami służące do kształtowania umiejętności słuchania tekstu mówionego lub czytanego; zestaw plansz (obrazków) przydatnych do ćwiczeń z zakresu rozumienia mowy, nazywania przedmiotów oraz budowania zdań i kształtowania umiejętności prowadzenia rozmowy; gra edukacyjna, której celem jest rozwijanie kompetencji komunikacyjnych oraz poznawczych ucznia; 60 kart pracy.

 

 
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.