Marzec 2017

PDF Drukuj Email
379 odslon

Dzik jest dziki

Sygnatura: ACD 2049

Płyta zawiera następujące wiersze: Struś, Tygrys, Papuga,  Lis,  Wilk,  Żółw,  Zebra, Kangur,  Dzik, Renifer, Małpa, Krokodyl, Żyrafa, Lew, Niedźwiedź, Pantera, Słoń, Wielbłąd,  Wiosenne porządki, Przyjście lata, Czarodziejski pies, Jeż, który zaspał, Kłótnia zabawek,  Kolory, Bajka o królu,  Atrament i kreda, Marchewka, Kruki i krowa, Dwa razy dwa, Kot,  Kulki, Dziurawe buty, Prima aprilis, Strażak i cyklista, Muchy na suficie, Nuda, Dwa widelce, Murzyn, Kapce, Pali się, Żółw, Cudowne lekarstwo, Sąsiedzi,  Bajka o rudobrodym koźle.

 

 

 


W 80 dni dookoła świata

Sygnatura: ACD 2051

Fileas Fogg, londyński dżentelmen, wiódł samotne i monotonne życie. Tak było do czasu, gdy założył się z kolegami z ekskluzywnego klubu o to, że w osiemdziesiąt dni objedzie dookoła cały świat. Wkrótce razem ze służącym o imieniu Passepartout wyrusza w ekscytującą i pełną niebezpiecznych przygód podróż. Jednak okazuje się, że jego śladem podąża angielski detektyw, który jest przekonany, że opuszczając Londyn, Fileas dokonał kradzieży na dużą skalę.

 

 


Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży

Sygnatura: ACD 2056

Kolejne przygody nieustraszonego Detektywa Blomkvista. Sławny profesor-wynalazca i jego synek Rasmus zostają porwani. W ten sposób niebezpieczni przestępcy próbują wykraść drogocenny wynalazek naukowca. Tylko Detektyw Blomkvist i jego przyjaciele wiedzą, gdzie porywacze ukrywają zakładników. Czy uda im się ich uwolnić? I czy zdołają ochronić wynalazek przed groźnym inżynierem Petersem?

 

 

 


 

Kapelusz za 100 tysięcy

Sygnatura: ACD 2082

Dziewiątka, 12-letnia szefowa gangu z Saskiej Kępy, przeżywa niesamowitą przygodę. Wciela się w rolę detektywa i próbuje wyjaśnić zagadkę kapelusza o wartości 100 tysięcy złotych ...

 

 

 

 

 

 

 


Tajemniczy ogród

Sygnatura: ACD 2091

Pewnego deszczowego dnia Mary Lennox przybywa do ponurej posiadłości swojego wujka, która odtąd ma stać się jej nowym domem. Wuj okazuje się dziwnym, nieprzystępnym człowiekiem. Jeszcze dziwniejszy jest jego dom, w którym często rozlega się czyjś płacz, z znajdujący się w jego pobliżu tajemniczy ogród jest od wielu lat zamknięty.

 

 

 


Przedstawienia ... i piosenki. Seria 2 Część 3, Zimowy czas

Sygnatura: DT 1069, CD 2018

 

Celem edukacyjnym organizowania przedstawień z udziałem dzieci jest przede wszystkim kształtowanie współpracy w grupie. Ponad to, poprzez grę aktorską dziecko uczy się twórczego działania i myślenia oraz wyrażania gestem, ruchem a także mimiką różnych stanów uczuciowych. Publikacja zawiera następujące treści: Kłopot z bałwankiem (przedstawienie), Ubieramy bałwanka (piosenka), Taneczne walentynki (przedstawienie),  Wilk i zajączek (przedstawienie), Kica zając do paśnika (piosenka), Katar (piosenka),  piosenki: Wróbelki, Dzieci i ptaszki, Urodziny wróbelka, Krasnoludki pieką pączki,  Walentynki w lesie, Walentynkowe serduszka,  Walentynkowa zabawa.


 

 

 


Inscenizacje najpiękniejszych polskich legend : zbiór scenariuszy przedstawień dla dzieci w wieku przedszkolnym

Sygnatura: DT 1091, CD 2073, CD-R 2074

Zawiera inscenizacje: Warszawski bazyliszek, Historia wieży mariackiej,  O królewnie Juracie, Jak to z solą było, Historia Piasta Kołodzieja, Poznańskie koziołki,  O skarbnikowych czarach, Jak Pan Bóg górala stworzył, Święta Kinga i Tatarzy, O królu Kazimierzu, Jak mazurska baba przechytrzyła diabła, Toruńskie pierniki, O smoku wawelskim, Skąd się Wisła wzięła, O Świętym Jakubie - patronie Olsztyna, Lech, Czech i Rus, Złota kaczka,  O Zwyrtale muzykancie.

 

 

 

 

 


Ułóż zdanie

Sygnatura: G 321

"Ułóż zdanie" to zabawa dydaktyczna, która uczy dzieci logicznego myślenia, kształtuje ich słuch fonemowy, doskonali umiejętność wypowiadania się i uruchamia dziecięcą wyobraźnię. Polega ona na losowym wybieraniu kartoników z obrazkami na podstawie, których dzieci układają logiczne i poprawne gramatycznie zdania. Gra skierowana jest zarówno dla dzieci najmłodszych jak i tych starszych.Pytam i odpowiadam

Sygnatura: G 351

Warunkiem kształtowania się umiejętności samodzielnego budowania zdań gramatycznie poprawnych jest rozumienie pytań, a potem ich użycie w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Etykietki z odpowiedziami na pytania umożliwiają efektywne uczenie się w działaniu, a jednoznaczne ilustracje pozwolą uczącemu się dziecku zrozumieć treść zdań. Zestaw zawiera: 20 plansz tekturowych formatu A4 z kolorowymi rysunkami i pytaniami dwustronnie zafoliowanych, 80 etykietek z odpowiedziami do układania na planszach, opis przykładowych ćwiczeń.

 

 

 

 

 


Emocje

Sygnatura: G 359

Karty obrazkowe "Poznaję świat. Emocje!" (poradnik dla opiekunów + 17 kart obrazkowych) to wyjątkowy zestaw dla najmłodszych do nauki rozpoznawania i nazywania emocji. Małe dzieci w niewielkim stopniu potrafią ocenić, że ludzie odczuwają inne emocje niż one same. Dlatego tak ważna jest nauka rozpoznawania i odczytywania emocji na wczesnym etapie rozwoju. Pakiet ten pomaga rozpoznawać i opisywać podstawowe uczucia, takie jak: radość, smutek, zaskoczenie, gniew. Maluchy nauczą się je rozróżniać i nazywać w naturalny sposób, podczas wspólnej zabawy z opiekunami, a dzięki dodatkowym ćwiczeniom również adekwatnie reagować na osoby w ich otoczeniu, które przeżywają podobne emocje. W skład zestawu wchodzi 17 trwałych, starannie wykonanych kart obrazkowych, na których zamieszczono kolorowe, realistyczne, dostosowane do percepcji najmłodszych dzieci, fotografie twarzy osób w różnym wieku (awers) oraz wyrazy ekspresywne (rewers). Korzystanie z kolorowych, usztywnianych kart pozwala rozpoznawać emocje wyrażone za pomocą mimiki twarzy na fotografiach, a wyrazy ekspresywne pomagają wyrazić uczucia przedstawione na obrazku i wzbogacają zasób słownictwa dziecka, wspomagając tym samym rozwój mowy. Ponadto zabawa z kartami nauczy dziecko prawidłowo nazywać sytuacje społeczne, w których odczuwamy określone stany emocjonalne, oraz lepiej radzić sobie z własnymi emocjami i rozumieć uczucia innych.

 
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.