Kwiecień 2017

ZOO na wesoło : Szelmostwa Lisa Witalisa i inne wiersze Jana Brzechwy

Sygnatura ACD: 2052

Wspaniała, kolorowa kolekcja trzech płyt CD zawierająca najpiękniejsze wiersze dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy we wspaniałej interpretacji Piotra Fronczewskiego

Kubuś Puchatek

Sygnatura: ACD 2085

Pierwsze opowieści A. A. Milne'a o Kubusiu Puchatku , najsłynniejszym misiu na świecie, powstały prawie 90 lat temu. Ta książka do słuchania to efekt znakomitej interpretacji Janusza Gajosa. Miłośnicy misia o bardzo małym rozumku spotkają tutaj przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Uczczą urodziny Kłapouchego, wezmą udział w Przyprawie do Bieguna Północnego i zastawią pułapkę na Słonia.

Winnetou. T. 1

Sygnatura: ACD 2093

Akcja książki rozgrywa się na Dzikim Zachodzie w drugiej połowie XIX wieku. Ukazuje zmierzch dzikiego, ale urokliwego świata rządzącego się swoistymi prawami, które stłumił biały człowiek. Historia stanowi tutaj tylko tło dla przyjaźni - niezwykłej, bo pomiędzy białym i Indianinem. Jest to opowieść mówiąca o tolerancji, poszanowaniu bliźniego, lojalności.

Kajtek : gotowy do szkoły II

Sygnatura: CD-R 2063

Program zawiera ponad 50 ćwiczeń w uczących myśleć, rozpoznawać, podejmować decyzje. Zadania kształtują spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną. Zróżnicowanie poziomów trudności gier i ćwiczeń pozwala łatwo dopasować je do umiejętności dziecka. Program śledzi i zapamiętuje postępy, a nagradzając sukcesy motywuje do dalszych ćwiczeń.

Kajtek : gotowy do szkoły I

Sygnatura: CD-R 2064

Program zawiera ponad 50 ćwiczeń w poznawanie liter i cyfr, czytanie, pisanie i liczenie. Zróżnicowanie poziomów trudności gier i ćwiczeń pozwala łatwo dopasować je do umiejętności dziecka. Program śledzi i zapamiętuje postępy, a nagradzając sukcesy motywuje do dalszych ćwiczeń.

Kajtek : gotowy do szkoły III

Sygnatura: CD-R 2065

Program zawiera ponad 30 zabaw w rozpoznawanie liter oraz czytanie i rozumienie wyrazów. Ćwiczenia uczą rozumieć słyszany i czytany tekst. Zróżnicowanie poziomów trudności gier i ćwiczeń pozwala łatwo dopasować je do umiejętności dziecka. Program śledzi i zapamiętuje postępy, a nagradzając sukcesy motywuje do dalszych ćwiczeń.

Mała akademia - przedszkolak

Sygnatura: CD-R 2068

Mała akademia - przedszkolak - jest kolekcją 27 multimedialnych gier i łamigłówek logicznych rozwijających umiejętność sprawnego myślenia i podejmowania decyzji. Mała Akademia to miejsce, gdzie dzieci bawią się w swoim tempie, bez niepotrzebnego stresu, a efektem zabawy jest wydobycie i rozwój potencjału intelektualnego. Doświadczenia, wiedza oraz umiejętności zdobyte podczas zabawy mają wszechstronne zastosowanie i są niezbędne w rozwoju dzieci. Zadania zostały przygotowane specjalnie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Są to następujące multimedialne gry i łamigłówki: Zbiory, Ciężarówka, Garaże, Nutki na niebie, Podlewanie, Budowanie, Spadochrony, Szkicownik, Obrazki, Farby, Zajezdnia, Droga, Kostki, Wyścig, Kra lodowa, Droga do domu, Morska parada, Ocal ryby, Zabawa w chowanego, Tubki z farbą, Labirynt, Szkoła, Przystanek autobusowy, Tęcza, Wagoniki, Konstruowanie pociągów.

Program edukacyjny dla dzieci PROGRES

Sygnatura: CD-R 2071

Kierowany jest do uczniów w wieku 6-15 lat w celu podniesienia umiejętności szkolnych, zapobiegania deficytom, osiągania sukcesów, podnoszenia motywacji do zdobywania wiedzy w sposób szybki i trwały. Ćwiczenia i zadania są formą treningu, który wydobywa potencjał intelektualny dziecka i rozwija go wszechstronnie. Do opracowania programu wykorzystano techniki pracy terapeutycznej oparte na metodach: Metody Dobrego Startu, Sensorycznej Integracji Kinezjologii Edukacyjnej P. Dennisona, Metody 18 struktur Wyrazowych, Metody relaksacyjne i muzykoterapia. Zadania w Programie prowadzą do podniesienia poziomu: koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo -ruchowo-słuchowej, spostrzegawczości, różnicowania wzrokowego i słuchowego, analizy i syntezy wzrokowo-słuchowej, procesów logicznego myślenia, szybkości reakcji na bodźce, procesów pamięciowych, czytania, pisania, liczenia - myślenia matematycznego, kształtowania wyobraźni, procesów językowych.

Matman : gra matematyczna

Sygnatura: CD-R 2036

MATMAN to doskonała gra, którą możesz wykorzystać, aby pomóc dzieciom w nauce matematyki. Dostarcza rozrywki, ma kolorową, zabawną grafikę, stopniowane poziomy trudności i zróżnicowane tempo rozwiązywania zadań. Gracz nie ma wrażenia, że bierze lekcję matematyki. Zamiast tego czuje, że gra w grę rozrywkową, a przy okazji uczy się mnożenia, dzielenia, dodawania i odejmowania.

Angielski dla dzieci : karty obrazkowe : w domu i w szkole

Sygnatura: G 362

Książka z grami, ćwiczeniami i kolorowankami: znajdują się w niej pomysły na 33 wspólne gry i zabawy z wykorzystaniem dołączonych do książki kart obrazkowych. Kolorowe karty angielsko-polskie zawierają zabawne kolorowe ilustracje i podpisy po angielsku (awers) i po polsku (rewers). Łącznie komplet uczy aż 104 słówek z zakresu: mój dom, mój pokój, mój komputer, co robię codziennie, w łazience, w kuchni, w mojej szkole, co robię w szkole, co umiem, a czego nie umiem, umiem już liczyć. Do zestawu dołączono płytę CD z nagraniami słówek i piosenek: dzięki nagraniom dzieci szybciej nauczą się poprawnej wymowy, będą lepiej rozumiały angielskie wypowiedzi i chętniej rozmawiały w języku obcym.