Maj 2017

PDF Drukuj Email
305 odslon

Czyżyk i spółka

Sygnatura: ACD 2102

Lech Zaciura - wytrwały i uważny obserwator ptasich zwyczajów - przybliża dzieciom polskie gatunki ptaków, opowiadając o nich krótkie, zabawne historyjki, które w mistrzowski sposób interpretuje Marek Kondrat.

 

 

 

 

 

 

 


 

Harda

Sygnatura: ACD 2106

Świętosława od dziecka była harda. Od najmłodszych lat, wraz z bratem Bolesławem Chrobrym, uczyła się niuansów politycznej gry. Miała stać się pionkiem w układzie sojuszy swego ojca, księcia Mieszka. Jej ambicje sięgały znacznie dalej. Chciała zostać królową. Los okazał się nieprzewidywalny. W drodze na dwór męża spotkała kogoś, kto zawładnął jej sercem. Czy jest w stanie spełnić swe ambicje i kochać? Stawka jest wysoka - przyjaciele zmieniają się we wrogów, miłość w nienawiść. Sakrament w klątwę. Harda to opowieść o kobiecie niezwykłej, której losy nierozerwalnie wplatają się w dzieje Polski, Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii.

 

 

 


 

Pamiętnik Czarnego Noska

Sygnatura: ACD 2112

Miś zwany Czarnym Noskiem bardzo nudził się na sklepowej witrynie, marzył, żeby jakies miłe i grzeczne dziecko zabrało go do domu. Życzenie misia spełniło się, jego opiekunką została mała dziewczynka. I tak zaczynają się niezwykłe przygody Czarnego Noska, kt ory co i rusz trafia i wydostaje sie z przeróżnych tarapatów by w końcu osiąść w redakcji dziecięcego pisemka.

 

 

 


 

Ziele na kraterze

Sygnatura: ACD 2118

"Ziele na kraterze" jest w twórczości mistrza reportażu pozycją wyjątkową. Tę upstrzoną wspomnieniami i autobiograficznymi wtrętami powieść napisał Wańkowicz w 1951 roku - już po stracie swojej córki Krystyny, łączniczki w Powstaniu Warszawskim. Pomimo rozległych opisów codzienności w okupowanej Warszawie i prób wysłowienia niewyobrażalnego bólu rodziców po stracie dziecka, "Ziele na kraterze" stanowi przede wszystkim afirmację życia, bliskich więzi rodzinnych, pełną humoru skarbnicę anegdot i zapomnianego już folkloru ziemiańskiego. Czaruje odbiorców już od pierwszych zdań.

 

 


 

Angielski dla dzieci : 7 diamentów : wciągająca gra edukacyjna

Sygnatura: CD-R 2078

Podczas wędrówki po tajemniczym mieście dziecko uczy się ponad 400 słów i zwrotów, ich prawidłowej pisowni i wymowy. Wszystkie zostały przetłumaczone na język polski, w zabawny sposób zilustrowane oraz udźwiękowione przez rodowitych Anglików. Dziecko odwiedzając ciekawe miejsca, m. in. zoo, wieżę widokową, centrum handlowe, poznaje nowe słownictwo. Grając, rozwiązuje dodatkowe zadania, zdobywa punkty, szuka skarbów i ukrytych siedmiu diamentów. W trakcie nauki odkrywa nieznane zakamarki miasta i uczy się nowych słówek i śpiewa piosenki w studio nagrań KARAOKE. Dodatkowo, w programie znajduje się angielsko-polski słownik, zawierający aż 1000 słówek. Rozmaite gry językowe (m. in. krzyżówki czy klasyczne memory) oraz zaskakujące animacje i efekty dźwiękowe sprawiają, że gra długo się nie nudzi.

 

 


 

Niemiecki dla dzieci : 7 diamentów : gra edukacyjna od lat 7

Sygnatura: CD-R 2088

Podczas wędrówki po tajemniczym mieście dziecko uczy się ponad 400 słów i zwrotów, ich prawidłowej pisowni i wymowy. Wszystkie zostały przetłumaczone na język polski, w zabawny sposób zilustrowane oraz udźwiękowione przez rodowitych Niemców. Dziecko odwiedzając ciekawe miejsca, m. in. zoo, wieżę widokową, centrum handlowe, poznaje nowe słownictwo. Grając, rozwiązuje dodatkowe zadania, zdobywa punkty, szuka skarbów i ukrytych siedmiu diamentów. W trakcie nauki odkrywa nieznane zakamarki miasta i uczy się nowych słówek. Dodatkowo, w programie znajduje się niemiecko-polski słownik, zawierający aż 1000 słówek. Rozmaite gry językowe (m. in. krzyżówki czy klasyczne memory) oraz zaskakujące animacje i efekty dźwiękowe sprawiają, że gra długo się nie nudzi.

 

 


 

Mama uczy cyferek

Sygnatura: DVD 3307

Film animowany skierowany dla najmłodszych w nowatorski i ciekawy sposób zaznajamia dzieci z cyferkami. Autor Lech Tkaczyk posługując się prostym i dowcipnym językiem oraz wykorzystując klasyczną formę znaną z wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, zachęca maluchy do nauki liczenia. Kolorowe ilustracje rozbudzą wyobraźnię przedszkolaków i sprawią, że pierwsze kroki w świecie matematyki staną się dla nich zaskakująco łatwe.

 

 

 

 

 

 


 

Bóg w Krakowie

Sygnatura: DVD 3339

Młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską, małżeństwo niemogące się doczekać potomstwa, wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu. Co ich łączy? "Bóg w Krakowie" to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Siedem epizodów spaja postać św. Brata Alberta, który jest przewodnikiem widza po Krakowie.

 

 

 


 

Kolory : karty obrazkowe poznaję świat

Sygnatura: G 360

Karty obrazkowe Poznaję świat Kolory (poradnik dla opiekunów + 17 kart obrazkowych) to wyjątkowy zestaw dla najmłodszych do nauki rozpoznawania i nazywania kolorów. Już dla dzieci od 1. roku życia! Umiejętność określania kolorów jest jedną z najszybciej rozwijających się zdolności dziecka. Zestaw ten pomaga dzieciom rozpoznawać i nazywać kolory, kształtuje ich spostrzegawczość i wrażliwość, wspomaga umiejętność dostrzegania różnych odcieni oraz zwracania uwagi na otaczające dziecko barwy. Sprzyja również rozwojowi wyobraźni i aktywności twórczej, a także pobudza ciekawość i zachęca do poznawania świata. Karty obrazkowe są integralną częścią książki. W skład zestawu wchodzi 17 trwałych, starannie wykonanych kart obrazkowych, na których znajduje się dany kolor i jego nazwa (awers) oraz realistyczne, dostosowane do percepcji najmłodszych, zdjęcia przedmiotów, zwierząt i roślin z najbliższego otoczenia dziecka (rewers). Korzystanie z kolorowych, usztywnianych kart pozwala rozpoznawać kolory na kartach i w otoczeniu dziecka, a ich nazwy sprzyjają nauce czytania globalnego oraz rozwijają umiejętność kojarzenia, koncentracji, doskonalą uwagę i pamięć. Dzięki zabawom z kartami starsze dzieci dowiedzą się, czym są kolory ciepłe i zimne, a także jakie są efekty mieszania barw.

 

 


 

Podejmij wyzwanie : materiały do określenia trudności w sferze przetwarzania sensorycznego bodźców dla dzieci, rodziców, terapeutów i nauczycieli

Sygnatura: G 379

To publikacja, która ma za zadanie pomóc dzieciom z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego (SPD) w osiągnięciu adekwatnego poziomu samoregulacji (np. dostosowanie stanu pobudzenia zgodnie z napływającymi bodźcami). Publikacja będzie także pomocna podczas przygotowania diagnozy SPD i opracowania tzw. diety sensorycznej. Materiały zawierają plansze do określenia poziomu samoregulacji, a także m.in. bodźców powodujących nadreaktywność słuchową i smakową. Znajduje się w nich również kwestionariusz wrażliwości sensorycznej przeznaczony dla dzieci starszych, nastolatków i dorosłych.

 
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.