Czerwiec 2017

PDF Drukuj Email
295 odslon

Bajki zza krat

Sygnatura: ACD 1952

Projekt "Bajki zza krat" został zrealizowany przez wolontariuszy programu Eleutheria, działającego w ramach Centrum Wolontariatu w Lublinie. Wzięło w nim udział 20 osadzonych z Aresztu Śledczego w Lublinie i Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. Celem wydawnictwa multimedialnego "Bajki zza krat" jest wywołanie uśmiechu na buziach dzieci, których rodzic przebywa w więzieniu, małych pacjentów szpitali, najmłodszych uchodźców, mieszkańców domów dziecka. Płyta CD zawiera: „Kot w butach” Artur Oppman, „Stefek Burczymucha”  Maria Konopnicka, „Kopciuszek” Artur Oppman, „Chory Kotek”  Stanisław Jachowicz, „O czterech muzykantach”  Artur Oppman, „Paweł i Gaweł” Aleksander Fredro, „Złota Kaczka” Artur Oppman, „Kotek Psotek”  Maria Konopnicka, „Chart i Osioł” Stanisław Jachowicz, „O psotnym Felku”  osadzony z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

 


Księga dżungli

Sygnatura: ACD 2103

Księga dżungli opowiada o losach Mowgliego, chłopca wychowywanego przez wilki. Został on odbity tygrysowi i przyjęty do wilczej gromady. Nauczył się języka zwierząt i praw dżungli. Opiekują się nim przybrani wilczy rodzice oraz pantera. Jego nauczycielem jest też niedźwiedź. Mowgli dorasta wśród zwierzęcych przyjaciół, ale styka się ze światem ludzi. Zabobonni wieśniacy sprawiają jednak, że Mowgli musi pozostać w dżungli.

 

 

 

 

 


Królowa

Sygnatura: ACD 2110

Narodził się Knut. Trzecie dziecko Świętosławy, jedyne, które w chwili przyjścia na świat okrzyknięto "synem królowej". Coraz więcej graczy przestawia piony tej historii. Bolesław w sekrecie przed siostrą swata Tyrę z Tryggvasonem, jarl Sigvald, powtarzając: "jomswikingowie nie wtrącają się w sprawy królów", sam zaczyna w nich mieszać. Sven pielęgnuje swą niechęć do Olava, "drugiego wodza". Tyra znika. Tak kończy się Harda. Teraz nadchodzi czas Królowej. Nowi gracze i nowy wymiar tej historii. Od Roskilde do krainy zórz polarnych. Od Poznania przez Merseburg do Budziszyna, przez wszystkie wielkie wojny Bolesława. Od Pragi po Kijów. Od Gniezna przez tajemniczy Kałdus. I do Anglii, bo przecież nie jest tajemnicą, kim stanie się "syn królowej"...

 

 

 


 

Moralność pani Dulskiej

Sygnatura: ACD 2116

Sztuka Zapolskiej jest tragifarsą, czyli połączeniem elementów komedii z elementami tragedii. Główna bohaterka Aniela Dulska jest postacią obłudną, dwulicową, fałszywą, chciwą, nie potrafi okazać grama życzliwości, gardzi ludźmi biednymi, słabymi i wrażliwym. Służąca Hanka chce odejść z pracy, skarżąc się na zaloty młodego Dulskiego. Przymyka oko na romans jej syna z Hanką, ponieważ dzięki temu syn przebywa w domu. Problem pojawia się, gdy Hanka zachodzi w ciążę. Rozgniewana Dulska wymawia jej posadę, syn jednak zapowiada, że ożeni się z uwiedzioną dziewczyną...

 

 

 

 


 

Zemsta

Sygnatura: ACD 2117

Akcja rozgrywa się w zamku, którego dwie części zamieszkują skłóceni ze sobą Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek. Konflikt wybucha w momencie, kiedy Rejent zaczyna naprawiać zniszczony mur, stanowiący granicę między należącymi do nich częściami zamku. Powodem tego jest chęć przeszkodzenia w rozwoju uczucia łączącego syna Rejenta i wychowanicę Cześnika, którzy przekradają się do siebie przez dziury w murze. Klara i Wacław opracowują więc swój plan, próbując wykorzystać chęć zemsty opiekunów do realizacji własnych planów i doprowadzenia sporu do szczęśliwego końca.

 

 

 

 


 

Wierszobajki

Sygnatura: ACD 2122

Płyta zawiera takie utwory jak: Dobra wiadomość, Marcowe humory, Niespodzianka, Niezdecydowany miesiąc, Ptasie domki, Majowy deszczyk, Śpiewak majowy, Zakochany miesiąc, Dzień Dziecka, Boże dary, Modlitwa, Kłótnia kwiatów, Lodomania, Grzybobranie, Pracowity miesiąc, Witaj maleństwo, Mały smutek, Owoce jesieni, Jestem, Październik, Hobby, Listki - listy, Parasole, Pierwszy śnieg, Sprytny Święty, Wieczerza wigilijna, Co widział kotek, Styczniowa opowieść, Tajemnica, Ptaszki w zimie, Kulig, Kłopoty mrozu.

 

 


 

Kacperiada : opowiadania dla łobuzów i nie tylko

Sygnatura: ACD 2123

Zabawne historie, z ciepłymi relacjami ojciec-syn w roli głównej, przypominają o tym, co w rodzicielstwie jest najpiękniejsze - że czas spędzony z dzieckiem nigdy nie jest czasem straconym. Ta książeczka to zbiór sposobów na małego urwisa, który zamęcza rodziców ciągłymi pytaniami, słyszy wybiórczo to, co chce usłyszeć, i nie umie usiedzieć w jednym miejscu.

 

 


Wróbel marzyciel i inne opowiadania

Sygnatura: ACD 2125

Czy marzenie wróbla może się spełnić? To zależy od marzenia. I od samego wróbla oczywiście. Najważniejsze jednak, żeby wróbel miał szansę się z nim zmierzyć. Ks. Janusz Stańczuk to wytrawny pedagog, uczy podejmowania wcale niełatwych decyzji i robi to z właściwą sobie delikatnością. A sposób, w jaki pisze, jest przystępny nawet dla małych dzieci.

 

 

 


 

Kim zostanę, gdy dorosnę? : piosenki o zawodach

Sygnatura: DT 1107, CD

Publikacja "Kim zostanę, gdy dorosnę?" zawiera pięćdziesiąt piosenek o różnych zawodach i profesjach. Do każdego utworu opracowano cztery zabawy: ruchową, językową, plastyczną i zabawę w skojarzenia. Są to tylko propozycje, które mają pomóc nauczycielowi zapoznać dzieci z danym zawodem i przygotować ciekawe zajęcia. Do książki dołączono dwie płyty CD z utworami w wersjach: wokalno-instrumentalnej i instrumentalnej.

 

 

 

 

 


 

Krok za krokiem

Sygnatura: DT 1131, CD 2143

Jeśli szukacie pomysłu na twórcze i wesołe zajęcia, to ta książka jest dla Was. Wszystkie przedstawione w niej propozycje zabaw rozwijają wyobraźnię dzieci, intelekt, kreatywność oraz sprawność ruchową. Każda z opisanych propozycji wymaga uczestnictwa osoby dorosłej, która będzie nadzorowała ćwiczenia.

 
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.