Styczeń 2018

PDF Drukuj Email
243 odslon

Bajki robotów

Sygnatura: ACD 2208

To zabawne skrzyżowanie literatury science fiction i tradycyjnej baśni. Ich wyjątkowość polega na tym, że baśniowe fabuły rozgrywają się w kosmicznej scenerii, bohaterami są istoty mechaniczne, natomiast rolę czarowników i wróżek pełnią uczeni konstruktorzy. W „Bajkach robotów” Stanisława Lema beztroska parodia i zabawa mieszają się  z poważnymi problemami, od czytelnika zależy zaś, jakie wnioski zdoła wyciągnąć z lekcji, której udzielają mu bajkowe roboty.

 

 

 

 


 

Asiunia ; Czy wojna jest dla dziewczyn? ;  Zaklęcie na "w"

Sygnatura: ACD 2211

Historie Asiuni, Elki i Włodka, którym pewnego roku kończą się wakacje a zamiast szkoły - zaczyna się wojna. Oparta na autentycznych relacjach próba opowiedzenia dzieciom o wojnie widzianej oczyma dzieci.

 

 

 

 


 

Baśnie dla dzieci i dla dorosłych

Sygnaturta: ACD 2253

Bohaterowie baśni  Beaty Pawlikowskiej - Złoty Ptak, Waleczny Groszek i Indianka o imieniu Leśny Dzwonek dokonują trudnych i odważnych wyborów, które rzutują na przyszłość nie tylko ich. Proste rzeczy wymagają czasem wielkiej odwagi. Na przykład żyć zgodnie ze swoim sumieniem, nie przejmując się tym, co robią inni. Albo dokonać w swoim życiu ważnej zmiany. Albo choćby żyć uczciwie i zawsze kierować się dobrem - niezależnie od tego ile zła jest dookoła. Każdy musi czasem stanąć przed trudnym wyborem.

 

 


 

Dzieci z Bullerbyn

Sygnatura: ACD 2255

Bohaterowie audiobooka to: rodzeństwo Lisa, Lasse i Bosse, siostry Anna i Britta oraz jedynak Olle.  Są przyjaciółmi i nigdy się nie nudzą! Pudełko po cygarach zmieniają w tajemniczą Skrzynię Mędrców, a starą szopę w zbójecką kryjówkę. Ich Wiśniowa Spółdzielnia wysyła wiśnie w brzuchach za granicę. Mają wiele pomysłow, żeby wesoło spędzić czas, choć w całym Bullerbyn nie ma komputera.

 

 


 

Piosenki od A do Z : piosenki i zabawy wspomagające naukę literek

Sygnatura: DT 1165

Publikacja zawiera nuty, teksty piosenek oraz propozycje zabaw skorelowane z piosenkami. Znalazły się tu zabawy muzyczno-ruchowe, logopedyczne i logorytmiczne - a więc takie, które wspierają dziecko w rozwoju sprawności aparatu artykulacyjnego oraz kształtują gotowość do nauki czytania i pisania.

 

 

 


Babciu, dziadku dziękujemy ! piosenki i przedstawienia

Sygnatura: DT 1180

Publikacja zawiera wersje wokalne i instrumentalne piosenek: Babcia jak na lekarstwo ; Babcia, dziadek, para to znana ; Ja i mój dziadek ; Dziadek - przyjaciel ; Piosenka dla babci i dziadka ; Kiedy dziadek był malutki ; Moja babcia wszystko wie ; Dziękujemy ; Moja babcia tra-la-la ; Marzenia babci ; Serduszko dla babci i dziadka ; Kiedy babcia święto ma. W książce znajdują się dwa przedstawienia: Wielka podróż oraz Spotkanie bajek.

 

 

 

 

 


 

Chata

Sygnatura: DVD 3379

Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.

 

 

 


 

 

Maria Skłodowska-Curie

Sygnatura: DVD 3405

Maria Skłodowska-Curie" to  wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu odkrywczyni  dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale także portret Skłodowskiej, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć  pełnej dylematów  i sprzeczności. Była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla  i do tej pory pozostaje jedyną kobietą wyróżnioną dwukrotnie tą nagrodą. Jako pierwsza w Europie uzyskała tytuł doktora, a w 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu.

 

 

 


 

Gimnastyka dla języka oraz oka też

Sygnatura: G 389

Układanka logopedyczna dla najmłodszych od 4 lat, która polega na tworzeniu oraz odczytywaniu” łamańców językowych”. Dodatkowo w zestawie znajduje się gra typu „memory”.

 

 

 


 

Domino logopedyczne : opozycja Ż(RZ)-Z

Sygnatura: G 498

Domino przeznaczone do zabaw dydaktycznych oraz ćwiczeń logopedycznych z dziećmi w wieku przedszkolnym, doskonali naukę czytania, ćwiczeń słuchowego rozróżniania głosek Ż(RZ)-Z oraz ich prawidłowej wymowy. Przydatne w ćwiczeniach słuchu fonowego, doskonaleniu analizy i syntezy słuchowej oraz wzrokowej. Pomaga w utrwaleniu pojęć "koniec" i "początek" wyrazu. Domino składa się z zestawu 27-par obrazków ilustrujących przedmioty, zwierzęta i osoby, których nazwy rozpoczynają się głoskami opozycyjnymi: Ż(RZ)-Z.

 

 

 

 

 
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.