Luty 2018

PDF Drukuj Email
307 odslon

Legendy polskie

Sygnatura: ACD 2210

Zapewne każdy zastanawiał się jak powstało państwo polskie albo dlaczego Warszawa nosi swoją nazwę? A czy wiecie od kiedy woda w Morzu Bałtyckim jest słona i jak to w końcu było z pokonaniem groźnego Bazyliszka? Na te i wiele innych pytań na pewno znajdziecie odpowiedź słuchając wspaniałych Legend polskich Wandy Chotomskiej.

 

 

 

 

 


 

Mam prawo! czyli Nieomal wszystko, co powinniście wiedzieć o prawach dziecka, a nie macie kogo zapytać!

Sygnatura: ACD 2260

U Grzegorza Kasdepke o prawach dziecka dyskutują dzieciaki! Tematy podsuwa szkolna rzeczywistość, a rozwiązań szukają sami uczniowie podczas prób do szkolnego przedstawienia. Gadają o wszystkim - szybko, prosto, z żartem i ciętą ripostą. Samodzielnie odkrywają, że Konwencja Praw Dziecka jest naprawdę o nich i dla nich.

 

 

 


 

Panna z mokrą głową

Sygnatura: ACD 2264

Pełna wzruszeń opowieść o niezwykłej dziewczynce, której pomysłów i odwagi w codziennych psotach pozazdrościć mógłby sam Tomek Sawyer. Na jej małe dziecięce barki spadają jednak wielkie troski. Zmuszona ratować najbliższych wyrusza w drogę, na której szczęśliwie spotyka ludzi pełnych dobroci i otwartości. Opornym natomiast otwiera serca i zaraża radością życia, zdecydowana „przerabiać świat tak, aby się zaczął kręcić w przeciwną stronę”. Kornel Makuszyński wspaniale łączy subtelny humor z trudnymi przeżyciami bohaterki, w które obfituje jej życie.

 

 

 


 

Czarodziejski kwiat paproci : na podstawie baśni Józefa Ignacego Kraszewskiego

Sygnatura: ACD 2287

"Czarodziejski kwiat paproci" to baśń powstała na motywach utworu Józefa Ignacego Kraszewskiego. Opowieść przedstawia historię młodzieńca o imieniu Stefan, który w najkrótszą noc w roku, zwaną nocą świętojańską, wyrusza na poszukiwania czarodziejskiego kwiatu paproci. Zgodnie z ludowymi wierzeniami zerwanie cudownego kwiatu przyniesie szczęście, bogactwo i spełnienie marzeń.

 

 

 

 

 


 

Rymowanki - zapraszanki : zbiór utworów ułatwiających pracę z grupą w przedszkolu i żłobku

Sygnatura: DT 1159

"Rymowanki - zapraszanki" zawiera bogaty zbiór wierszy i piosenek ułatwiających dziecku funkcjonowanie w przedszkolu oraz umilających przedszkolną codzienność. Zawarte w niej utwory stanowią nieodzowną pomoc w pracy nauczyciela - pomagają zaprowadzić ład podczas pracy z całą grupą. Są również wsparciem dla dzieci, ponieważ porządkują rytm ich przedszkolnego dnia. Nauczyciel znajdzie tu utwory zapraszające dzieci do wspólnej zabawy, nawołujące do ustawienia się w pary czy zachęcające do umycia rąk.

 

 


 

Baltazar i przyjaciele 2

Sygnatura: DT 1181

Zbiór opowiadań, których bohaterem jest żółwik o imieniu Baltazar. W codziennych przygodach towarzyszą mu rodzice, rodzeństwo i liczne grono przyjaciół. Teksty zawarte w książce przybliżają dzieciom otaczającą je rzeczywistość, odkrywają tajemnice przyrody, zmieniających się pór roku, a także świat dziecięcych emocji, uczuć, wyobraźni i fantazji oraz wartości takich jak na przykład: przyjaźń, uczciwość, prawdomówność czy tolerancja. Opowiadania zachęcają do realizowania dziecięcych pasji i marzeń oraz do niezrażania się przed niepowodzeniami.

 

 

 


 

Przełęcz ocalonych

Sygnatura: DVD 3376

Schyłek II wojny światowej. Podczas krwawej bitwy o Okinawę amerykański sanitariusz odmawia noszenia broni i zabijania z powodów moralnych.

 

 

 

 

 

 

 


 

Życie animowane : o chłopcu takim jak my

Sygnatura: DVD 3427

Dokument opowiadający historię autystycznego chłopca, który w wieku trzech lat traci zdolność mowy. Dzięki bajkom Disneya udaje się rodzicom ponownie nawiązać z nim kontakt.

 

 

 

 

 

 

 


 

Ortografia z muchą i pietruchą : karty obrazkowe

Sygnatura: G 470

Zestaw kart dla dzieci uczących się w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Przeznaczony jest do nauki i utrwalania ortografii języka polskiego zarówno w szkole jak i w domu. Na 10 kartach zamieszczono reguły ortograficzne a na pozostałych 100 kartach znajdują się słowa, których te reguły dotyczą.

 

 

 


 

Słowny Ninja : słowna gra karciana na całej rodziny

Sygnatura: G 503

Słowny Ninja to karciana gra słowna dla całej rodziny! Gra posiada pięć bardzo różnorodnych wariantów - każdy znajdzie coś dla siebie! Szybka, prosta, emocjonująca i wciągająca gra.

 

 

 
free pokereverest poker revie

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Rok 2018

Rok 2018

Nowości Książki

Nowości audiowizualne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.